New Nike Nfl Jerseys A Hoax
Introduction To Nfl Jerseys
Father s Day Gift Tips For The Sports Fanatic
6 Frauds Fun At Nfl Training Camp
Hockey A Personal Game Deserves Your Effort
Cheap Wholesale Nfl Jerseys Are Preferred Choice
Some Ideas For Football Wedding Invitations
Paintball Equipment Terrain And Game Playing
Does Your Kid Cheap Jerseys Have Constipation
Wholesale Hockey Jerseys Take You Brand-New Feeling
You Could Never Dream You Can Easily Cheap Mlb Jerseys
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Yıldız Teknik Üniversitesi Burs Başvurusu Başladı!

Yıldız Teknik Üniversitesi Burs Başvurusu Başladı!

Yıldız Teknik Üniversitesi gereksinimi olduğu belirlenen talebelere verilir. Nakdi burslar, YTÜ Vakfı ve diğer vakıf / müessese / kuruluşlar tarafından karşılanmaktadır.

Her Akademik sene başında YTÜ Burs Bürosu tarafından ilanlan müracaat müddetinde online müracaat yapan ve parasal vaziyetini belgeleyen talebeler arasından mülakata girecek olanlar belirlenir. Mülakatlardan sonra ise Burs Bürosu’nun yaptığı değerlendirmeler neticeninde YTÜ Vakfı ve diğer vakıf / müessese / kuruluşların kriterlerine uygun aday talebeler belirlenir. Aday talebelerden ek belgeler isteyebilir. Ancak bu belgeler bitirdiğinde talebe dosyaları vakıf / müessese / kuruluşlara gönderilir.

Talebelerin bursiyerliklerinin netleşmesi, vakıf / müessese / kuruluşların onayına bağlıdır. Burs alma önceliği hazırlık ve ilk 4 dönem öğrencilerinindir. Talebelerin burs müracaatı yapma şartları, normal öğrenim müddetlerini aşmamış olmaları ve AGNO‘larının en az 2.00/4.00 olmasıdır. Eğitim senesi nihayetinde, talebenin AGNO’sunun 2.00’nin altında olması vaziyetinde bursu kesilir. Hazırlık okulunu bir senede bitiremeyenler Lisans’a başlayıncaya kadar burs alamazlar. Bu talebeler Lisans eğitimine başlarken gereksinim bursu için yine müracaat etmek zorundadırlar.

Hazırlık öğrencilerinin derslere devam hakkı olduğu sürece gereksinim bursları sürer. Hazırlık okulunu bir senede bitiremeyenler Lisans’a başlayıncaya kadar burs alamazlar. Bu öğrenciler Lisans eğitimine başlarken gereksinim bursu için yeniden müracaat etmek zorundadırlar.

Kesilen burslar Burs Komisyonu kararıyla ve kontenjana göre yenilenebilir. Bir öğrenciye ihtiyacına göre ansızın fazla burs bağlanabilir (Gereksinim ve Yemek Bursu gibi). Ancak bir öğrenciye birden fazla nakdi burs verilemez (KYK Öğrenim Kredisi hariç).

Kayıt yapabilmek için ilk olarak (bursburosu.yıldız.edu.tr) sayfasından online başvuru yapılması gerekmektedir.

İHTİYAÇ DUYULAN DOKÜMANLARIN TESLİMİ

1.   23-24 Ekim 2017  Yıldız Kampüsü, Oditoryum Altı Sergi Salonu (10:00-16:00)

2.  25-26-27 Ekim 2017  Davutpaşa Kampüsü Taş Bina Prof.Dr.Şevket ERK Konferans Salonu (09:30-16:00)

BURS MÜLAKATI – Yalnızca İsmi Web Sayfasında İzah eden öğrenciler gelecektir. Mülakat net tarihleri doküman tesliminden sonra web’de duyurulacaktır.

Burs Alamayacak Vaziyette Olanlar :

a) KYK-Burs, diğer vakıf ve kuruluşlardan burs alanlar,

 b) AGNO’su 2’nin altında olanlar,

 c) Normal öğrenim müddetini aşmış olanlar (Lisans da 9.yarı sene ve üstü,vb)

 d) Hazırlıkta bekleyenler

 e) Kaydı silinenler

Online burs başvurunuzu sayfamızdaki belirteceğimiz linke girerek kayıt sistemi üzerinden yapınız.

Web sayfamızda (www.bursburosu.yildiz.edu.trismi izah eden öğrencileburs başvuru formunun çıktısını alarak, diğer ihtiyaç duyulan belgelerle beraber, Burs Bürosuna belirtilen vakit içinde teslim etmelidirler. Teslim faktörüz şart olan belgeleri hazırlamak için son tarihi beklemeyiniz. Belgeleri zamanında teslim edemeyenlerin mülakata alınmayacağını anımsadırız.

NOT: Online burs başvurusu yaparken “bilgilerimin doğruluğunu kabul ediyorum” seçeneğini işaretlemeyen öğrencilerin burs başvurusu geçersiz sayılacaktır. Online başvuru sayfamızdan T.C Kimlik Numaranız ile 06 Eylül – 13 Ekim 2017 tarihleri arasında başvurunuzu aktüelleyebilirsiniz.

Geçen öğretim döneminde burs alan ve sene sonu AGNO’su 2.00’nin altına düşmemiş olan talebeler yalnız Yemek Bursuna müracaat edebilirler.

Müracaatlar 6 Eylül – 13 Ekim 2017‘dir.

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir