Most Baseball Can Still Recall Theyre Of 1967 Mlb Season
You Could Never Dream You Can Easily Cheap Mlb Jerseys

The Good Way Covered By College Football Picks Uniform
Wayne Gretzky Hockey Jerseys Are Provided By All His Former Teams
What Develop With You Next Time You re In Order To Be A Football Game

Wayne Gretzky Hockey Jerseys Are Released On All His Former Teams
How Sustain Your Hockey Jerseys Clean
10 Things Every Amateur Football Team Will Need
Stephen Strasburg Shines In Mlb Debut A Time At Nationals Park
Football House Party Ideas -Sure To Develop A Touchdown With Your Guests
Buying A Different Soccer Jerseys As A Present For Yourself
Guide To Sports Activities Jerseys Cheap
Gearing Up For Fitness With Online Sports Apparel
Nba Jerseys Are Led To Fashion As A Result Of Women
Some Features That Skin Doctor Not Know For Soccer Jerseys
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Yeşilay 2016-2017 Yüksek Lisans ve Doktora Burs Başvuruları Başladı!

Yeşilay 2016-2017 Yüksek Lisans ve Doktora Burs Başvuruları Başladı!

Yeşilay bağımlılıklar alanında çalışma yapacak yüksek lisans ve doktora talebelerine burs veriyor. Son müracaat tarihi 02 Aralık!

Yeşilay, üniversitelerde, enstitülerde ve araştırma merkezlerinde tütün-sigara, içki, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar, alışveriş ve diğer bağımlılık türleri konusunda tez çalışması yapacak ve Yeşilay’ın bağımlılık çalışma alanlarına katkıda bulunacak Yüksek Lisans ve Doktora talebelerine burs desteği sağlıyor.

Ülkemizde bağımlılıklara değin akademik yayınların istenilen sayıda olmaması bağımlılıkla mücadelede etkin siyasetlerin geliştirilip uygulama mekanizmalarının kurulmasına kadar bir hayli alanda teorik çerçevenin oluşturulmasında eksikler alana getiriyor. Buradan hareketle yola çıkan Yeşilay, bağımlılıkla mücadelede milli ve beynelmilel düzeyde kaynak oluşturabilecek, sıhhat bilimlerinden sosyal bilimlere kadar birçok alanda hazırlanacak olan nitel ve nicel araştırmalar desteklenmesi için start aldı. Bu kapsamda Yeşilay, yürütmekte olduğu Lisansüstü Tez Araştırma Bursu Destek Programında lisansüstü öğrenim gören talebelerin bağımlılıklar alanındaki yapacakları tez çalışmalarına destek oluyor.

Başvuru koşullarının izah ettiği burs programında; talebenin Halk Sağlığı Enstitüsü, Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Adli Tıp Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Nörolojik Bilimler ve Psikiyatri Enstitüsü, Çocuk Sağlığı Enstitüsü, İlahiyat Enstitüsü ve üniversitelerin uygulama ve araştırma merkezlerinde yüksek lisans veya doktora programlarından birinde kayıtlı olma koşulu aranıyor.

Son başvuru tarihinin 02 Aralık 2016, saat 17.30 olan burs programı ile ilgili ayrıntılı bilgileri aşağıdaki dosyalardan edinebilirsiniz.

DOSYALAR

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir