Sports Industry Takes T-Shirt Fashion To Next Level

Choosing Quite Best Equipment And Apparel To Formulate Your Football Team

Scoring With Sports Fundraising
Sports Briefs Feeling Supersonic
Showing Of One s Nfl Football Jerseys
Tour De France Jerseys
The 5 Most Popular Nba Jerseys Of All Time
Wholesale Hockey Jerseys Deliver You Brand-New Feeling
Most Baseball Can Still Recall Theyre Of 1967 Mlb Season
Remember Forever The Big Game For 2011 Nba All-Star
Information About Nba Jerseys Numbers
Scoring With Sports Fundraising
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Yeşilay 2016-2017 Burs Sonuçları Açıklandı!

Yeşilay 2016-2017 Burs Sonuçları Açıklandı!

Yeşilay’ın bağımlılıklar alanında çalışma yapacak yüksek lisans ve doktora talebeleri için açmış olduğu burs müracaatları neticeleri izah etti.

Yeşilay, üniversitelerde, enstitülerde ve araştırma merkezlerinde tütün-sigara, içki, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar, alışveriş ve diğer bağımlılık türleri konusunda tez çalışması yapacak ve Yeşilay‘ın bağımlılık çalışma alanlarına katkıda bulunacak yüksek lisans ve doktora talebelerine burs desteği sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda 2016 senesi dördüncü dönem için açmış olduğu burs müracaatlarının neticeleri izah etti. 41 yüksek lisans ve doktora talebesinin müracaat yaptığı programda yapılan değerlendirmeler neticeninde; İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Burcu Oğuzdoğan’ın “Üniversite Talebelerinde Duygu Tertip etme, Baş Etme Taktikleri, İdrak eden Sosyal Destek Ve Alkol/Madde Bağımlılığı Rizikosu Arasındaki İlişki” başlıklı tez araştırması ve Ege Üniversitesi’nde Dilan Üzgün’ün “Sigara Bırakma Sonrasında Fertlerde ve Hayatlarında Görülen Farklıklar” başlıklı tez araştırması burs almaya hak kazandı.

Ülkemizde bağımlılıklara değin akademik yayınların istenilen sayıda olmaması bağımlılıkla mücadelede etkin siyasetlerin geliştirilip uygulama mekanizmalarının kurulmasına kadar bir hayli alanda teorik çerçevenin oluşturulmasında eksikler alana getiriyor. Buradan hareketle yola çıkan Yeşilay, bağımlılıkla mücadelede milli ve beynelmilel düzeyde kaynak oluşturabilecek, sıhhat bilimlerinden sosyal bilimlere kadar bir hayli alanda hazırlanacak olan nitel ve nicel araştırmalar desteklenmesi için Lisansüstü Tez Araştırma Bursu Destek Programını hayata geçirmişti. Burs programı dahilinde bugüne kadar 12 yüksek lisans ve 5 doktora talebesine burs desteği verildi.

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir