Super Bowl Party Decorations Video
Mlb Trade Rumors Part Two
Nfl Dog Clothes For Small Dogs
Relationship Between Coach And Mlb Players Is Very Important
Popular Sports Superstitions
Create Person Custom Football Jerseys
Wholesale Hockey Jerseys Take You Brand-New Feeling
Revealing Vital Elements Of Cheap Nfl Jerseys
How To Distinguish Fake Nfl Jerseys
Collecting Football Shirts
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » TÜBİTAK 2016-2017 Yurt İçi Lisansüstü Burs Başvuruları Başladı!

TÜBİTAK 2016-2017 Yurt İçi Lisansüstü Burs Başvuruları Başladı!

TÜBİTAK Yüksek Lisans ve Doktora Burs Programları dahilinde 2016 senesi müracaatları 31 Ekim – 11 Kasım (17:30) 2016 tarihleri arasında alınacaktır.

Lisansüstü bursları dahilinde yürütülmekte olan alt programların 2016 senesi duyurularına aşağıdaki tablodan erişebilirsiniz. Lütfen duyuruları dikkatli bir şekilde inceleyiniz ve size en uygun olan programa müracaat yapınız.

e-Başvuru:

Adaylar, http://e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden Başvuru Dönemi içinde ulaşabilecekleri sayfada son başvuru tarihinde mesai saati bitimi olan 17:30’a kadar (Saat 17:30’da sistem otomatik olarak kapanır.) istenen bilgileri eksiksiz olarak girip onayladıktan sonra başvuru formunun PDF çıktısını alarak imza atmak ve istenildiğinde BİDEB’e eriştirmek üzere gizlemekle yükümlüdürler. Başvuru esnasında yanıltıcı veya gerçeğe ters bilgi verenler, hukuken mesul olacaklardır.

2016 Müracaatları konusunda Ehemmiyetli Not:

 • 2016 senesi 1. ve 2. dönem müracaatlarının birleştirilmesi hasebiyle müracaat koşullarında yer alan tezli yüksek lisans talebeleri için eğitimlerinin en geç 3. döneminde ve doktora talebeleri için en geç 6. döneminde olma şartı 1 dönem uzatılmıştır. Eğitimlerinin 4. döneminde olan tezli yüksek lisans talebeleri ile 7. döneminde olan doktora talebeleri diğer koşulları sağlamaları koşuluyla alakalı alt programlara müracaat yapabileceklerdir. 
 • 2016 senesi 1. ve 2. dönem müracaatlarının birleştirilmesi hasebiyle direk burs müracaatlarında diğer koşulları sağlamak kaydıyla 2015-2016 Bahar döneminde tezli yüksek lisans veyahut doktora programına kayıt yaptıranların da müracaat yapabilmelerine imkan sağlanmıştır.
 • Dikkatinizi Çekebilir

  KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

  KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir