The Perfect Gift At A Sports Activities Fanatic
Females May Have Enjoyment Of Nfl Football Games
Nfl Jerseys Are Not For Men
Baby! You've Come Along Way In Collectibles And Sports Memorabilia
Thoughts Commencing Game 7 Vs Tampa Bay
The Craze For Manchester United Football Shirts

Dallas Mavericks Take Game 2 93
Football Has Returned To Milwaukee Finest Specials During Packers Games
Steelers Jerseys - For That Steelers Fans
The Excellent The Atlanta Hawks And Boston Celtics Jerseys
Nhl Jerseys Attach More Importance In People s Life
Cheap Wholesale Nfl Jerseys Are Your Choice
A No Cost Collect Hockey Jerseys
Where To Nba And Mlb Kids Jerseys For A Kids
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » TÜBİTAK 2016-2017 Yurt İçi Lisans Burs Programı Başvuruları Başladı!

TÜBİTAK 2016-2017 Yurt İçi Lisans Burs Programı Başvuruları Başladı!

2205 Yurt İçi Lisans Burs Programı dahilinde 2016 senesi 1. Dönem müracaatları 14 – 27 Kasım (17:30) 2016 tarihleri arasında alınacaktır.

Beynelmilel Bilim Olimpiyatların da ülkemizi temsil eden takımlarda yer alan, Milli Bilim Olimpiyatlarında madalya alan, TÜBİTAK tarafından gönderildiği Beynelmilel Proje Yarışmalarında birincilik, ikincilik veyahut üçüncülük kazanan, ÖSYM Başkanlığınca yapılan Lisans Yerleştirme İmtihanı (LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI) neticeninde MF puan türünde ilk 25.000 kişi arasında bulunarak Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji bölümlerine yerleşen ve Beynelmilel Bilim Olimpiyatlarında veya Beynelmilel Proje Yarışmasında dereceye girenlerden imtihansız yerleşme hakkını kullanan veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Lisans Yerleştirme İmtihanında MF puan türünde ilk 10.000 kişi arasında yer alan talebelerden Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji bölümleri haricinde bir bölüme kayıt yaptırıp, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji bölümlerinden rastgele birinde çift anadal programı (ÇAP)’nda öğrenim gören talebelere lisans bursu verilir.

Ayrı olarak ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş İmtihanı (YGS)’nda YGS-1 puan türünde ilk 10.000 kişi arasında bulunarak felsefe, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi, arkeoloji ve sanat tarihi, ilahiyat, Türk dili ve edebiyatı bölümlerine yerleşen veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş İmtihanı (YGS)’nda YGS-1 puan türünde ilk 10.000 kişi arasında yer alan talebelerden felsefe, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi, arkeoloji ve sanat tarihi, ilahiyat, Türk dili ve edebiyatı bölümleri haricinde bir bölüme kayıt yaptırıp, felsefe, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi, arkeoloji ve sanat tarihi, ilahiyat, Türk dili ve edebiyatı bölümlerinden rastgele birinde çift anadal programı (ÇAP)’nda örgün öğrenim gören talebelere lisans bursu verilir. Beynelmilel Bilim olimpiyatlarında ülkesini temsil ederek dereceye giren ve lisans eğitimini Türkiye’de yapacak olan beynelmilel talebelere de burs verilir.

TÜBİTAK’ın yurt içi lisans bursiyeri olup da örgün lisans öğrenimini normal müddetinde başarıyla bitiren talebeler, TÜBİTAK tarafından o sene duyuru edilen yurt içi lisansüstü burs programlarının müracaat ve burs verilme şartlarını sağladıkları takdirde yurt içi lisansüstü bursiyeri olabilirler.

Son Müracaat: 27 Kasım (17:30) 2016

2016 senesi müracaat duyuru metnine erişmek için tıklayınız.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir