Soccer World Cup Jerseys - For Buy Soccer Jerseys Showing Your Support
Why Wear Personalized Ncaa Football
Football Themed Gifts Which Usually Bound To Score
Hottest Variety Steelers Jerseys Online
What To Have With You Next Time Youre For You To A Football Game
Where Find Wholesale Urban Heat-Transfer Clothing
Dos Donts When Attending A Cleveland Cavaliers Home Game
Find Cheap Nhl Jerseys Online
Where As Part Of Your Personalized Ncaa Football Jerseys
Where Identify Personalized Ncaa Football Jerseys
Sports Themed Bedrooms - Football Bedroom Design Idea For Boys
Mlb Media Is An Investor s Best Friend
Why Should Really Collect Hockey Jerseys
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Burs Başvurusu » Sivas Hizmet Vakfı Bursu – Sivas Valiliği Bursu

Sivas Hizmet Vakfı Bursu – Sivas Valiliği Bursu

Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor ‘5 Bin Lisans Öğrencisine Burs’

Başkanlığı Valimiz Davut GÜL tarafından yürütülen, şehrin yerel yönetici ve önde gelen şahsiyetlerinin yönetim kurulu ve mütevelli heyetinde yeraldığı, Bugün itibariyle 29. Hizmet yılına girmiş kamu yararına çalışan ve faaliyetlerine devam eden bir sivil toplum kuruluşu olan Sivas Hizmet Vakfı organizesiyle; Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor ‘5 Bin Lisans Öğrencisine Burs’ projesi tanıtım ve basın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Sivaslı olup ailesi ve kendisi en az 2 yıldır ilimizde ikamet eden, lisans öğrenimi görecek ve halen öğrenim görmekte olan 5 bin lisans öğrencisine 8 ay süresince aylık 150’şer TL burs katkısı sunmayı amaçlayan projede, burs verilecek öğrencilerin yüzde 20’lik kısmını şehrimizin en önemli markalarından biri olan Cumhuriyet Üniversitemizde eğitim görmeye başlayan öğrenciler oluşturacak.

İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Valimiz Davut GÜL ve Eşi Gülden GÜL Hanımefendinin yanı sıra; Sivas Milletvekili Hilmi BİLGİN, Sivas Belediye Başkanı Sami AYDIN, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim YILDIZ, Vali Yardımcıları Ömer KALAYLI, Salih AYHAN, İlçe kaymakamları, kurum müdürleri ile Sivas Hizmet Vakfı Genel Sekreteri Aslan TEKTAŞ ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda Bu projenin asıl sahibinin Sivas Hizmet Vakfı olduğunu söyleyen Valimiz Davut GÜL, konuşmasında; “Sivas Hizmet Vakfı geçmişte de çok önemli hizmetler yaptı, bundan sonrada yapacak ama eğitime yapacak. Eğitime yapmasının sebebi 15 da Temmuz biz bir şey yaşadık, ülke olarak bir şok yaşadık. 15 Temmuzda bizim en çalışkan, başarılı, çalışan gariban çocuklarımızı bir terör örgütünün elimizden çaldığını gördük. Yeni 15 Temmuzlar yaşamamak için, yine bunlarla karşılaşmamak için bizim bir şeyler yapmamız gerekiyor. Sivaslılar olarak da 5.000 lisans öğrencisine burs vermeyi hedef olarak koyduk. Ben inanıyorum ki Sivaslı Yiğidolar milletvekilleriyle, iş adamlarıyla, dernekleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla ve diğer kamu kuruluşlarıyla, Sivas halkı olarak bu hedefi layıkıyla yerine getirerek, daha da ileri düzeye taşıyacaklarına güvenim sonsuz. Bu konuda en önemli konu şeffaflık, millet kimin para verdiğini ve ne kadar para verdiğini oluşturulacak web sayfasında görmesi lazım. Sonra bu bursları kimin aldığını da görecek. Bu kişi ihtiyaç sahibimi değil mi diyebileceğimiz bir sistemin oluşması lazım. O sistemi de inşallah oluşturacağız. Toplanan bursların %20’lik kısmını Cumhuriyet Üniversitesinde okuyan Sivaslı öğrencilerimize vereceğiz. Birinci şartımız en az 2 yıl Sivas da ikametgahı bulunan öğrencilerimiz ve Cumhuriyet Üniversitesinde okumak şartıyla. % 80’lik kısmı ise şehir dışında ki farklı illerimizde okuyan öğrencilerimize ayırdık.” ifadelerine yer verdi.

Toplantıda; Sivas Milletvekili Hilmi BİLGİN, Sivas Belediye Başkanı Sami AYDIN ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim YILDIZ da proje hakkında görüş ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

Burs Başvuru için Tıklayın

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir