How To Keep Your Hockey Jerseys Clean
Support Your Team With Mlb Dog Apparel And Accessories
Tips Of Methods To Buy Cheap Nfl Jerseys
You Can Purchase Genuine Jerseys Online
Sports - Their Effects On My Life
Females In Addition Be Have Enjoyment Of Nfl Football Games
What To Bring With You Next Time You re For You To A Football Game
A Guide Booklet To Buy Nfl Jerseys
Nfl Gifts - A Suitable Gifting Idea For Nfl Fans
Things Look At When Buying Cheap Jerseys
Buying A Different Soccer Jerseys As A Present For Yourself
The 5 Most Popular Nba Jerseys Of All Time

Nfl Produce Refunds If Games Canceled By Labor Dispute
Deciding If You Should Display The Baseball Cards In Your Collection
Collecting Football Shirts
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Sani Konukoğlu (SANKO) Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu Başladı!

Sani Konukoğlu (SANKO) Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu Başladı!

Sani Konukoğlu Vakfı bursları için müracaat tarihleri ve müracaat koşulları her sene vakıf WEB sayfasında yayımlanmaktadır.

Burstan yararlanabilmek için yurt içindeki devlet üniversitelerin lisans programlarında kayıtlı olmak gerekir. Açık öğretim ve Uzaktan öğretim programları kapsam dışındadır. Vakıf üniversitelerinde okuyan talebeler burs başvurusu yapamazlar. Burstan yararlanacak tüm talebelerin öğrenimini bitirebilmeleri için parasal desteğe ihtiyaç duyuyor olması ve belirlenen kriterler çerçevesinde akademik olarak başarılı olması gerekir. Burslar, Türkiye’de öğrenim gören T.C. tebaalı talebelere sağlanır. Başka kaynaklardan aylık nakit yardımı şeklinde burs alanlara vakıftan burs verilmez. (Devlet tarafından verilen burslar hariç). ​Sani Konukoğlu Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Bursların kontenjan, kapsam ve şartları, talebelerde aranacak nitelikler İcra Komitesi tarafından belirlenir.

Burs müddeti bursiyerin kayıtlı olduğu programın normal eğitim müddeti kadardır. Şayet varsa hazırlık sınıfı da bu müddete ilave edir. Ancak burs almaya hak kazanan talebeler her yıl bursun devamını talep eden bir arzuhal vermek ve bir üst sınıfa geçtiğini belgelemek zorundadır. Bu koşulları yerine getirmeyen talebelerin bursu kesilir.

Burslar Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay müddetince talebenin banka hesabına havale edilir.

Talebe değişim programı ile ülke dışı eğitim programına(Erasmus vb.) giden ve dönüşte kayıtlı olduğu üniversiteye devam edecek olan bursiyerler vakıfça istenen bilgi ve dokümanların iletilmesi halinde yurtdışında bulundukları müddet içinde de burslarını almaya devam ederler.

Vakıf idaresi tarafından istenen vesikaları vaktinde ve tam olarak göndermeyen, sınıf tekrarı yapan, her hangi bir nedenle disiplin cezası alan, okul ile ilişiği kesilen, başka bir müesseseden (devlet bursu hariç) burs aldığı belirlenen veya yanlış bilgi verdiği saptayan talebelerin bursu kesilir.

2017-2018 Öğretim Yılı Burs Başvuruları;

 • Sani Konukoğlu Vakfı bursundan yararlanabilmek için; Devlet Üniversitelerinin lisans programlarında (4-6 yıllık fakültelerde)  kayıtlı olmak gerekir.
 • Vakıf Üniversitelerinde okuyan talebeler burs başvurusunda bulunamazlar.
 • Açık Öğretim ve Uzaktan Eğitim programlarındaki talebeler burs başvurusunda bulunamazlar.
 • Burs başvurusu için; Üniversite Lisans Yerleştirme İmtihanında (LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI), yerleştirme puan türüne göre Türkiye genelinde ilk 10.000 sıralamasına girmiş olmak gereklidir.
 • Burs başvurusunda bulunacak talebelerin, öğrenimlerini sürdürebilmeleri için maddi desteğe ihtiyacı olmalıdır.
 • Burslar, Türkiye’de öğrenim gören TC tebaalı talebelere sağlanır.
 • Devlet tarafından verilen burslar hariç başka kaynaklardan burs alanlara Sani Konukoğlu Vakfı tarafından burs verilmez.
 • Burs başvurunda bulunan aday talebelerin; Vakıf tarafından istenildiği takdirde, Başvuru Formu ile beraber ihtiyaç duyulan vesikaları kendilerine belirtilen müddet içerisinde Vakıf WEB sayfasındaki adrese göndermeleri gerekmektedir.
 • Evrakı eksik yâda hiç göndermeyen bursiyer adaylarının burs hakları iptal edilir.
 • Alınan burs müracaatları, kontenjanların müsait olması vaziyetinde adayların muvaffakiyet ve gelir vaziyetleri göz önünde bulundurularak değerlendirilir ve uygun görülenler burs almaya hak kazanır.
 • Bursiyerlerin bilgi veya vesikalarında gerçeğe ters bir vaziyet belirlerse bursu iptal edilir. Ödenen meblağların iadesi için legal işlem başlatılabilir.

05-30 EYLÜL 2017 Tarihleri Arasında Alınacaktır.

Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir