Football House Party Ideas -Sure To Develop A Touchdown With Your Guests
Stock Up On Discount Nfl Jerseys Before Next Season
Dallas Mavericks Take Game 2 93
Nfl Dog Jerseys Let Your Four Legged-Friend In On The Season
The Clay Matthews Retro Alternate Jersey Further My Love For This Nfl
The Worthy Discount Jerseys
Big Weekend For Many Texas A M Sports
Do You Know Where Get Cheap Nfl Jerseys On The Net
Football Has Returned To Milwaukee Finest Specials During Packers Games
Sports Spread Betting Explained Quick Uncomplicated
Hawks Best Nfl Jersey
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Sabancı Vakfı 2017/18 Burs Başvuruları Başladı!

Sabancı Vakfı 2017/18 Burs Başvuruları Başladı!

Sabancı Vakfı Bursları başarılı ve parasal desteğe ihtiyacı olan talebelere verilmekte olup, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. Burslar, Ekim-Haziran arasında 9 ay müddetince talebenin banka hesabına havale edilir.

Her sene Lisans Yerleştirme İmtihanında (LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI) üstün muvaffakiyet gösteren talebelere sağlanan “Üniversiteye Giriş Bursu” dışında yeniden LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI’de üstün muvaffakiyet gösteren ve Sabancı Vakfı tarafından belirlenen “Kalkınmada Öncelikli Şehirlerdeki Liselerden Mezun Talebeler” ile “Özürlü Talebelere” de burs sağlanmaktadır. Ayrı olarak, VİSTA Turizm ve Yolcu A.Ş.’nin koşullu bağışı ile “Sabancı Vakfı-Vista Bursu” da 2009-2010 öğretim seneninden başlayarak uygulamaya konulmuştur. Koşullu bağışçılar tarafından belirlenen kriterlere göre verilen burslar için “Diğer Burslar” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kuruluş senesi 1974’ten bugüne kadar 44.000’den fazla burs veren Sabancı Vakfı burs programına her sene 400 yeni talebe ilave etmekte, daha önceki bursiyerler ile beraber senelik bursiyer sayısı 1.500’e yakın olmaktadır.

Sabancı Vakfı Bursları üniversiteye yeni giren talebelere aşağıda belirtilen şartlarda verilmektedir. Ara sınıf talebelerine, ikinci öğretim talebelerine ve lisansüstü talebelerine burs verilmemektedir.

Bursun Devamı

Öğrenimine başarıyla devam eden talebelerin bursları, burs almaya başladıkları tarihten başlayarak kayıtlı oldukları öğretim programındaki normal öğrenim müddeti dahilinde devam eder. Sabancı Vakfı-Vista Bursu için ödeme müddeti 2 sene ile hudutlu olup hazırlık sınıfı burs dahilinde değildir. Lisans talebelerine sağlanan burslarda ise hazırlık sınıfında en yüksek bir ders senesi için burs ödenir. Bursiyerlerin muvaffakiyet ve disiplin vaziyetleri her dönem başında öğretim müesseseninden bilgi alınarak izler.

Burs kontenjanı tahsis edilen üniversiteler dışında bir müessesede öğrenim gören bursiyerler okullarından alacakları öğrenim ve başarı vaziyetine ait dokümanların aslını her yıl Eylül ve Şubat ayında yılda iki defa Sabancı Vakfı’na göndermek zorundadırlar. Vakıf İdaresi tarafından istenen bilgi ve dokümanları vaktinde iletmeyen, başarısız olan, disiplin cezası alan, okul ile ilişkisi biten veya başka bir müesseseden burs aldığı belirlenen öğrencilerin bursları kesilir.

Burslar İle ilgili Kısa Kısa…

 • Sabancı Vakfı bursları, T.C. tebaalı ve her yıl üniversiteye yeni kayıt yaptıran lisans öğrencileri için geçerlidir.
 • Üniversiteye Giriş Bursu için öğrencilerin Sabancı Vakfı tarafından belirlenen en az taban puanlar ile belirlenen üniversitelere yerleştirilmesi ve maddi desteğe ihtiyacı olması gereklidir.
 • Sabancı Vakfı-Vista Bursu 2 yıllık Meslek Yüksekokullarına yöneliktir.
 • Sabancı Vakfı-Vista Bursu için maddi desteğe ihtiyacın yanı sıra lise diploma notunun en az 65 olması ve imtihansız geçiş ile Yüksek Öğretim Programına yeni yerleştirilmiş olma koşulu aranmaktadır.
 • Taban puanlar, üniversiteler ve ödemeler için;
 • Burs müracaatı için istenen taban puanlar ve üniversiteler her sene Eylül ayında internet sitemizde duyuru edilir.
 • Müracaatlar talebenin kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar Talebe İşleri/Burs Bürosu kanalıyla kabul edilmektedir. Talebe İşleri/Burs Bürosu tarafından değişik bir tarih belirlenmediği vaziyette son müracaat tarihi 14 Ekim’dir. Sonuçlar yine aynı birimler tarafından Üniversitelerde Kasım ayı içerisinde duyurulmaktadır.
 • “Üniversiteye Giriş Bursu” ve “Sabancı Vakfı-Vista Bursu” için bursiyer seçimleri üniversiteler tarafından, “Kalkınmada Öncelikli Şehirler” ve “Engelli Öğrenciler” Bursları için bursiyer seçimleri ÖSYM’den alınan listeler çerçevesinde Sabancı Vakfı tarafından yapılır.
 • Sabancı Vakfı bursları karşılıksızdır, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez.
 • Öğrenimine başarıyla devam eden ve burs kesilmesini gerektiren rastgele bir vaziyet olmayan öğrencilerin bursları, burs almaya başladıkları tarihten başlayarak kayıtlı oldukları öğretim programındaki normal öğrenim müddeti dahilinde devam eder. Ancak bu müddet Sabancı Vakfı-Vista bursları için 2 senesi aşamaz.
 • Aşağıdaki vaziyetlerde burs programımız bulunmamaktadır:
  • İlk ve ortaöğretim bursu
  • Yüksek lisans ve doktora bursu
  • Ülke dışı öğrenimi için burs
  • Burs kontenjanı ayrılan üniversiteler dışındaki üniversiteler için burs
  • Üniversite ara sınıflarda isteyen burs
  • Okul harcının karşılanması için burs
  • Kurs fiyatının karşılanması için burs
 • Sabancı Vakfı dışında kişi ve müesseselerden burs alan bursiyerlerin belirlenmesi için Sabancı Vakfı burs veren kişi ve müesseselerle işbirliği yapabilir, bursiyer bilgilerini paylaşabilir.

Burslar konusunda suallerinize internet sitemizde yanıt bulamadıysanız ilk olarak Sıkça Suallen Sualler sayfasını incelemenizi öneririz. Soracağınız meselenin cevabı, bu sayfadaki “Burslar İle ilgili Kısa Kısa” başlığı altında veya Sıkça Suallen Sualler arasında yoksa meseleyiz yazılı olarak yanıtlanacaktır. Ayrı olarak Sabancı Vakfı’nın 0212 385 89 01 numaralı Sesli Cevap Sistemi’ni arayarak burslarla alakalı bilgi alabilirsiniz.

Sabancı Vakfı Burs Yönergesi: http://www.sabancivakfi.org/sayfa/burs-yonergesi

Sabancı Vakfı Bursları
Sabancı Vakfı Üniversiteye Giriş Bursu
Sabancı Vakfı Engelli Öğrenciler Bursu
Sabancı Vakfı Kalkınmada Öncelikli Şehirler Bursu
Sabancı Vakfı Vista Bursu

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir