Enjoy Football On Thanksgiving Day With Satellite Tv
Game Preview Rochester Vs Washington
Popular Forms Of Basketball Jerseys
Sports Themed Bedrooms - Football Bedroom Design Idea For Boys

5 Other Ways To Wear Cool Soccer Jerseys For Women
Mlb Media Is An Investor s Best Friend
Top Ten Mlb Gifts Baseball Fans Would Love
What To Bring With You Next Time You re For You To A Football Game
Factors Alternatives You Identify Authentic Sports Jerseys To Purchase
Why Do Lsu Tigers Wear White In Football Games
Vick Low Form Unfamiliar Inside Take Two Broken Bone Playing A Full Game
The Top Sports Jerseys Of 2010
Some You Should Ensure While Buying Soccer Jerseys

You Can Purchase Genuine Jerseys Online
Useful Tips Help Won By You The Football Betting
It Entirely Possible That Nfl Jerseys Are For Longest Season Of All The Sports
Randy Jones Jerseys - Perfect For Randy Jones Fans
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » RETT Sendromu Çocuk Sağlığı Burs Fonu Başvurusu Başladı!

RETT Sendromu Çocuk Sağlığı Burs Fonu Başvurusu Başladı!

“RETT Belirtisi – Çocuk Sıhhati Burs Fonu”,ailesinde RETT Belirtili bir kız çocuğu olan bir bağışçımızın bu alana dikkat çekmek ve farkındalığı arttırmak emeliyle oluşturduğu bir fondur. Ülkemizde Rett Belirtisi, bilhassa, ana belirtileri otizm ile çok benzerlik gösteriyor olması sebebi ile teşhis edilmesi zor bir hastalık. Konu konusunda bütün materyaller yurtdışı kaynaklı ve ağırlıklı olarak yabancı dilde olduğu için bilgiye ulaşım imkanları kısıtlı. Dolayısıyla Rett Belirtili çocuk sahibi aileler kendi aralarında tecrübe paylaşımında bulunmak dışında çocuklarının hayat kalitelerini arttırmaya yönelik rastgele bir şey yapamamaktadır.

Bu burs fonunun kuruluş emeli, Rett belirtili çocukların özel eğitim alanlarında çalışmakta olan ve/veya yakın gelecekte çalışacak olan uzmanlar arasında bilinirliğinin arttırılması, Türkçe dilinde ulaşılabilir kaynak/materyal/referans sayısının arttırılması ve bu vesile ile, çocuklarımızın daha iyi eğitimlerle hayat standartlarının yükseltilmesine katkı sunulmasıdır.

Bu emel doğrultusunda, üniversitelerin Çocuk Gelişimi Uzmanlığı, Kılavuzluk ve Psikolojik Danışmanlık, Zihni Engelliler Öğretmenliği, Özel Eğitim Uzmanlığı, Fizyoterapi, Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon veyahut Tıp fakültelerinde okuyan talebeleri arasından belirlenecek asgari 1 talebeye 2016 – 2017 eğitim seneninde burs desteği sağlanacaktır. Bursiyer olarak belirlenecek üniversiteli talebeden , senede bir defa Rett Belirtisi ile alakalı araştırma, yazı, tez, poster, sunum vb materyal hazırlaması ve Burs Komitesi’nin belirleyeceği mecrada yayınlaması/kamuoyunun bilgisine sunması beklenmektedir.

Müracaat yapmaya uygun adayların https://tr.surveymonkey.com/r/D5793C6  adresindeki müracaat formunu 1 Ocak 2017 tarihine kadar doldurması gerekmektedir.

( * Rett belirtisi X kromozomunda yer alan MECP2 (metil-CpG bağlayıcı protein 2) geninde tesadüfi olarak oluşan değişinim hasebiyle oluşmaktadır. X Kromozomu kaynaklı bir bozulma olması sebebi ile hemen hemen her vakit kız çocuklarda görülür. Neden oluştuğu bilinmemekte olup, tesadüfi olarak, her 7.000 canlı doğumda 1 rastlanma sıklığı bulunmaktadır. Kayıtları düzgün tutulmadığından sayıları tam olarak bilinmese de, ülkemizde, 5.000 civarında Rett Belirtili kız çocuğu olduğu düşünülmektedir.)

Suallerinizi burs@tog.org.tr  adresine e posta iletebilirsiniz.

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir