The Craze For Man Utd Football Shirts
Nfl Gifts - A Suitable Gifting Idea For Nfl Fans
Dallas Mavericks Take Game 2 93
Use Afl Merchandise To Get Used On Your Football Party
Who Is The New Nfl Team
Remember Forever The Big Game For 2011 Nba All-Star
Father s Day Gift Concepts For The Sports Fanatic
Buffalo Bandits To Auction Game
The Real Cash Reason Behind Re-Instating Michael Vick To The Nfl
The Perks Of Getting Wholesale Jerseys
Some A Few While Buying Soccer Jerseys
Cheap Wholesale Nfl Jerseys Are Preferred Choice

Prepare For Hockey Season With Nhl Jerseys

Profit From Nfl Replica Jerseys In May
Wayne Gretzky Hockey Jerseys Are Released On All His Former Teams
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » ODTÜ Mezunları Derneği (ODTÜMD) 2017-2018 Burs Başvurusu

ODTÜ Mezunları Derneği (ODTÜMD) 2017-2018 Burs Başvurusu

ODTÜ Vakfı ve ODTÜ Mezunlar Derneği ekonomik zorluklar hasebiyle eğitimini sürdürmekte zorlanan talebelere yardımcı olmaktadır. 2017-2018 Eğitim Öğretim Seneninde Muvaffakiyet Bursları dahil takriben 100 çeşit burs ve yardımdan yaklaşık 1.300 yeni kazanan talebenin faydalanması beklenmektedir.

Burs ve yardımlar 9-12 ay müddet ile nakit, yurt ve yemek yardımları şeklinde olup miktarları 2016-2017 eğitim öğretim senesi için aylık 100-775 TL arasında değişmektedir. Burs ve yardımlardan ihtiyacı olan talebeler, öğrenimlerini muvaffakiyet ile sürdürdükleri sürece istifade edebilmektedirler. Bir takım talebeler ekonomik gereksinimlerine göre nakit, yurt ve yemek yardımlarının tamamından istifade edebilmektedir. Burs ve yardımlara müracaatlar kayıtlar esnasında yapılmaktadır.

2017 ÖSYS’de ilk 100 talebe arasındaysanız; tanıtım programına katılmak için lütfen formu doldurun.

2017 senesi ÖSYS’de LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI’lerdeki yerleştirme puanına göre MF, TM, TS ve DİL puan türlerinin herhangi birinde ilk 5 dereceye ve YGS’de yerleştirme puanına göre YGS puan türünün rastgele birinde ilk 5 dereceye girerek ODTÜ’de bir lisans programını seçenek eden talebeler, ODTÜ Vakfı Üstün Başarı Bursu almaya hak kazanacaktır.

Üstün Başarı Bursu, 2017-2018 Eğitim Öğretim Seneninde 9 ay süreyle aylık 1250 TL ödenmesini, bir adet dizüstü bilgisayarı, tek kişilik yurt odalarında ücretsiz konaklamayı, katkı payı muafiyeti ve her dönem ODTÜ Kitaplığından 600 TL karşılığı kitap desteği olmak üzere eğitim desteğini ve gidiş dönüş uçak bileti de dahil olmak üzere bir defaya mahsus olarak yurtdışında staj yapma veya uluslararası değişim programlarında en az bir dönem yurtdışında okuma önceliğini kapsamaktadır.

Üstün Başarı Bursunu almaya hak kazanan öğrenciler, dereceye girdikleri puan türü ile kayıt oldukları programın puan türü farklı da olsa burs almaya hak kazanırlar. Üstün Başarı Bursu karşılıksız olup İngilizce Hazırlık programında geçirilebilecek süre ile lisans programında geçirilecek 4 senesi kapsar.

2017 senesi ÖSYS’de LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI’lerdeki yerleştirme puanına göre MF ve TM puan türlerinin herhangi birinden ilk 100 dereceye, TS ve DİL türlerinin herhangi birinden ilk 50 dereceye ve YGS’de yerleştirme puanına göre YGS puan türünün herhangi birinde ilk 50 dereceye girerek ODTÜ’de bir lisans programını tercih eden öğrenciler, ODTÜ Vakfı Başarı Bursu almaya hak kazanacaktır.

Başarı Bursu, 2017 -2018 Eğitim Öğretim Seneninde 9 ay süreyle aylık 1000 TL ödenmesini, bir adet dizüstü bilgisayarı, iki veya dört kişilik yurt odalarında (konukevleri hariç) ücretsiz konaklamayı, katkı payı muafiyetini ve her dönem ODTÜ Kitaplığından 600 TL karşılığı kitap desteği olmak üzere eğitim desteğini ve gidiş dönüş uçak bileti de dahil olmak üzere bir defaya mahsus olarak yurtdışında staj yapma veya uluslararası değişim programlarında en az bir dönem yurtdışında okuma önceliğini kapsamaktadır.

Başarı Bursunu almaya hak kazanan öğrenciler, dereceye girdikleri puan türü ile kayıt oldukları programın puan türünün aynı olması durumunda burs almaya hak kazanırlar. Başarı Bursu karşılıksız olup İngilizce Hazırlık programında geçirilebilecek süre ile lisans programında geçirilecek 4 senesi kapsar.

Üstün Başarı Bursu ile Başarı Bursunun her ikisini de almaya hak kazanan talebelere sadece Üstün Muvaffakiyet Bursu verilecektir. Üstün Muvaffakiyet ve Muvaffakiyet Bursunu almaya hak kazanacak talebelerin sıralamasının belirlenmesinde, ÖSYM tarafından bir mesleğe yönelik program uygulamayan ortaöğretim kurumlarından mezun olan adayların kendi alanları ile ilgili yükseköğretim programlarına yerleştirilmesinde kullanılan yöntem asal alınarak hesaplanan Ortaöğretim Muvaffakiyet Puanının (OBP) sınav puanına ilave etmesiyle elde edilen yerleştirme puanı temel alınacaktır.

2017 senesi lise ve eşiti okul mezunu olarak ODTÜ’de Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji veya Moleküler Biyoloji ve Genetikprogramlarından birine ilk tercihi olarak yerleştirilen ve yerleştirildiği programın MF puan türünün yerleştirme puanı sıralamasında ilk 500 talebe arasında yer alan talebelere ODTÜ Vakfı Temel Bilim Muvaffakiyet Bursu verilecektir. Burs, 2017-2018 Eğitim Öğretim Senesi için 9 ay müddetle ayda 600 TL ödemeyi kapsamaktadır. Burs karşılıksız olup İngilizce Hazırlık programında geçirilecek 1 sene ile lisans programında geçirilecek 4 senesi kapsamaktadır. Muvaffakiyet Bursu ile Temel Bilim Muvaffakiyet Bursunun her ikisini de almaya hak kazanan talebelere yalnızca Muvaffakiyet Bursu verilecektir. Temel Bilim Muvaffakiyet Bursunu almaya hak kazanacak talebelerin sıralamasının belirlenmesinde, ÖSYM tarafından bir mesleğe yönelik program uygulamayan ortaöğretim müesseselerinden mezun olan adayların kendi alanları konusunda yükseköğretim programlarına yerleştirilmesinde kullanılan yol asal alınarak hesaplanan Ortaöğretim Muvaffakiyet Puanının (OBP) imtihan puanına ilave etmesiyle ele geçirilen yerleştirme puanı temel alınacaktır.

ODTÜ’ye aşağıdaki şartlarda yerleştirilen ve ailesi Ankara dışında ikamet etmekte olanlardan (a) MF puan türüne göre öğrenci alan programlara yerleştirilen öğrencilerden MF puan sıralamasının herhangi birinde yerleştirme puanına göre ilk 4.000 öğrenci arasında yer alan, (b) TM puan türüne göre öğrenci alan programlara yerleştirilen öğrencilerden TM puan sıralamasının herhangi birinde yerleştirme puanına göre ilk 500 öğrenci arasında yer alan, (c) TS puan türüne göre öğrenci alan programlara yerleştirilen öğrencilerden TS puan sıralamasının herhangi birinde yerleştirme puanına göre ilk 300 öğrenci arasında yer alan, (d) DİL puanına göre öğrenci alan bölümlere yerleştirilen öğrencilerden DİL puan sıralamasının herhangi birinde yerleştirme puanına göre ilk 100 öğrenci arasında yer alan, e) TÜBITAK tarafından tertip eden bilim olimpiyatlarında ilk 3 dereceye giren talebeler ODTÜ talebe konukevine veya ODTÜ yurtlarına fiyatı karşılığı “sıralamasız” olarak kabul edileceklerdir.

 

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir