Where Find Wholesale Urban Heat-Transfer Clothing
Uniteds New Jerseys Number
Advice To Assist You You Find Authentic Sports Jerseys To Purchase
Sports Memorabilia For Football And Baseball Fans
Dog Clothes For The School Or Sports Fan
Myriads Of How To Find Cheap Nfl Jerseys
Father's Day Gift Tips For The Sports Fanatic
Super Bowl Party Decorations Video
Wholesale Hockey Jerseys Take You Brand-New Feeling
New Jerseys List Of Great Attractions Adventures Is Long
Useful Tips Help Shipped To You The Football Betting
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Nevvar Salih İşgören Vakfı 2016-2017 Burs Başvurular Devam Ediyor!

Nevvar Salih İşgören Vakfı 2016-2017 Burs Başvurular Devam Ediyor!

Nevvar – Salih İşgören Vakfı 2016-2017 Öğretim senesi için burs ön müracaatlarımız başladı.  Nevvar – Salih İşgören Vakfı olarak bir çok gencimizin ve çocuğumuzun öğretim hayatını daha rahat koşullarda sürdürebilmesi, hiçbir vatan evladının parasal imkansızlıklardan dolayı eğitim ve öğretimden geri kalmaması için Vakıf yönetmeliğimiz ve legal destekler ile güçlendirilmiş Nevvar – Salih İşgören Eğitim bursunu vakfımızın kurulduğu ilk senelerden beri Türkiye Cumhuriyet Burs yönetmeliği koşulları altında ihtiyacı olan yurttaşlarımıza eğitim öğretim için parasal yardım isimi altında gerçekleştirmekteyiz.

Kimler Burslarımızdan İstifade edebilir ?

İlköğretim, orta öğretim, lisans veya lisansüstü, doktora düzeyinde öğretim gören talebelerin tamamı burs müracaatında bulunabilir ve ihtiyaç duyulan koşulları sağlamaları vaziyetinde burs alabilirler.

Burs Komisyonu

Burs Komisyonu, İdare Heyeti başkanı tarafından belirleyecek kişilerden oluşur. Komisyon, burs müracaatlarının kabulü ve ön değerlendirmesinin yapılmasını üstlenir, bunun için kendi bünyesinde ihtiyaç duyulan sistemi oluşturur. Burs Komisyonu, her sene ekim ayı başında ve ihtiyaç duyulan görülen diğer vakitlerde toplanır. Komisyon burs müracaatlarını inceler ve öğretim senesi için belirlemiş bütçe doğrultusunda, uygun adaylar arasından burs verilecek talebeleri belirler. Burs verilirken talebenin muvaffakiyet notu ve parasal vaziyeti göz önüne alınır ve muvaffakiyet derecesi yüksek adaylara öncelik tanınır. Burs Komisyonu bu toplantılarda bursları devam etmekte olan talebelerin vaziyetini da gözden geçirir.

Bursiyer Adaylarında Arana Özellikler Nelerdir ?

• T.C. Yurttaşı olmak,
• Türkiye’deki devlet okul / üniversitelerinden birinde talebe olmak,
• Atatürk İlke ve Devrimleri’ne bağlı olmak,
• Öğrenci, ailesi ve yakınlarının yüz kızartıcı suç işlememek, rastgele bir suçtan karar giymemiş olmak(Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından gönderilenler hariç),,
• Öğrencinin devam ettiği öğretim müesseseninde disiplin cezası almamak (ikaz cezası hariç),
• Ailesinin mal varlığı ve gelir vaziyetine göre başarılı öğrenciyi okutmakta zorlanıyor olmak, maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak, başka yerden aylık almıyor olmak.
• Türkiye Cumhuriyeti devletinin merkeziyetçi yapısını hedef alan politik veya başkaca bölücü faaliyetler içinde bulunmamak,
• Öğrencinin başarılı olması.

Burs Meblağı ve Müddeti

Herhangi bir öğretim yılı için o sene bursiyer sayısıyla bursiyerlere verilecek burs meblağı öğretim seneyin başlamasından önce Vakıf İdare Heyeti tarafından belirler. Aylık burs meblağı Ekim ayında başlamak üzere 9 ay müddetle (Ekim-Haziran) idare heyetinin belirleyeceği vakitlerde aylık, üç aylık veya dönemlik olarak talebenin veya velisinin (ilköğretim ve ortaöğretim için) banka hesabına yatırılır.

Bursun Ödenmesi

Vakıf, seçilen talebelerin burslarını Ekim ayından itibaren talebenin veya velisinin (ilköğretim-orta öğretim için) hesabına açılmış banka hesabına havale yapar.

Bursun Bitmesi

Aşağıdaki koşullardan rastgele birinin oluştuğu belirlerse vakıf idaresi bursun hemen kesilmesine karar verebilir:

• Bursiyerin illegal faaliyetler içinde olduğu veyahut yüz kızartıcı bir suç işlediği istikametinde ile ilgili dava açılmış olması,
• Öğrencinin bir sömestir uzaklaştırma veya bir disiplin cezası alması,
• Öğrencinin müracaat esnasında gerçek dışı beyanda bulunduğunun tespiti veya burs müddeti içinde vakıf yönetimine yanlış bilgi verdiğinin anlaşılması vaziyetinde bursu kesilir ayrı olarak yapılmış olan ödeme kanuni getirilerde hesap edilerek geri alınabilir.
• Vakıf yönetimince kabul edilebilir bir gerekçe olmadan, normal eğitim müddeti içinde programı bitirememesi,
• Herhangi bir nedenden dolayı kayıtlı bulunduğu programla ilişkisinin bitmesi veya kesilmesi,
• Öğrenicinin kendisine burs verilirken nazara alınan mali vaziyetinde ehemmiyetli bir farklık olması
• Öğrencinin her ne sebeple olursa olsun öğrencilik sıfatı ile bağdaşmayan davranış ve davranış içinde bulunduğunun ve içki, sigara vs gibi kötü alışkanlıkları tespiti
• Bursiyerin vefatı,
• Yukarıda belirtilen sebeplerin dışında da gerekçe vermek zorunluluğu olmadan, evvelce öğrenciye tebliğ edilmek koşulu olmaksızın vakıf Yönetim Heyeti bursu kesme hakkına sahiptir.

Burs Başvuruları 18 Kasım 2016 Cuma Saat 17:00’e kadar uzatılmıştır.

Mehmetçik Şehit Yakınlarımız için Burs Başvuru Formu

https://goo.gl/envdtB

15 Temmuz Şehit Yakınlarımız ve Gazilerimiz için Burs Başvuru Formu

https://goo.gl/kZusUr

Hayırseverlerimizin İsmini Taşıyan Okullarda Okuyan Öğrencilerimiz için Burs Kayıt Formu

https://goo.gl/6U5O67

Genel Burs Başvuru Formu (İlk, Orta ve Yüksek Öğretim)

https://goo.gl/KW694A

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir