Nothing Wrong With Logos On Wnba Jerseys

Hottest Assortment Of Steelers Jerseys Online
Nfl Replica Jerseys - Way Of Showing Support
Guide To Sports Activities Jerseys Cheap
Why Wear Personalized Ncaa Football Jersey

What s Happened In Mlb On Take
Where Find Out Personalized Ncaa Football Jerseys
Touchdown Football Party
5 Other Ways To Wear Cool Soccer Jerseys For Women

Show Your Support By Steelers Jerseys
Paintball Equipment Terrain And Game Playing
Relationship Between Coach And Mlb Players Is Very Important
Guidelines For Distinguishing Genuine Nhl Jerseys
Profit From Nfl Replica Jerseys In May
Jay Cutler Saga Points Out Lack Of Loyalty In Nfl
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursu Başvuruları Başladı!

Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursu Başvuruları Başladı!

Marie Skłodowska Curie Ferdi Araştırma Bursları (Individual Fellowships–IF) tüm dünyadan tecrübeli araştırmacılara beynelmilel ve sektörlerarası araştırma emelli dolaşım olanağı sunarak kariyer gelişimlerinin sağlanmasını, böylelikle de Türkiye’nin de parçası olduğu Avrupa Araştırma Alanının rekabetçiliğinin artırılmasını amaçlamaktadır.

Bu program dahilinde tüm dünya ülkelerinden ve tüm araştırma alanlarından tecrübeli araştırmacılar tarafından sunulan proje teklifleri desteklenebilmektedir. Marie Skłodowska  Curie Ferdi Araştırma Burslarına müracaat yapacak araştırmacıların proje tekliflerinin alakalı çağrı kapanış tarihine kadar Avrupa Komisyonu’na internet tabanlı bir portal aracılığı ile araştırmacının kendisi veyahut araştırmalarını yürüteceği müesseseden belirlemiş olduğu müessese bağlantı kişisi tarafından sunulması gerekmektedir.

Başvuru Koşulları

Başvuru yapacak araştırmacıların aşağıda belirtilen şartları sağlaması gerekmektedir:

  • Tecrübeli Araştırmacı Olma Şartı: Başvuru yapacak araştırmacıların alakalı programın çağrı kapanış tarihi itibari ile doktora derecesini almış ya da en az 4 sene tam vakitli araştırma tecrübenine sahip olmaları gerekmektedir.
  • Uluslararası Dolaşım Şartı: Başvuru yapacak araştırmacıların alakalı programın çağrı kapanış tarihi itibari ile geldikleri/gidecekleri ülkede son 3 yıl içerisinde 12 aydan fazla bulunmamış olmaları gerekmektedir. (Bu kaide alakalı programa “AB Aza Ülkeler ve Türkiye gibi Asosiye Ülkeler dışından bu ülkelere gelmek için başvuru yapan araştırmacılar” ile “araştırma çalışmalarına çeşitli sebepler ile ara verdikten sonra yine başlamak üzere başvuru yapan araştırmacılar” için son 5 yılda 3 seneden fazla projelerini gerçekleştirecekleri ülkede bulunmamış olmalarını gerektirir şekilde esnetilmiştir.)

Araştırmacıların Beynelmilel Dolaşım Olanakları: Müracaat yapacak araştırmacıların aşağıda belirtilen istikametlerden birisini seçerek proje teklifi hazırlamaları gerekmektedir:

  • Avrupa İçi Dolaşım Boyutu: AB Aza Ülkeler ve Ufuk2020 Programına anlaşma ile dahil olmuş Türkiye gibi Asosiye Ülkelerden araştırmacılar yeniden bu ülkeler dahilinde yer alan başka bir üniversite veyahut araştırma faaliyeti yürüten endüstri müessesenine ülke değiştirmek kaydı ile dolaşım sağlayabilmektedir. Bu programdan Türkiye’den Almanya’ya veyahut değişik bir AB Ülkesine giden araştırmacılar yararlanabileceği gibi Almanya veyahut değişik bir AB Ülkesinden Türkiye’ye gelen araştırmacılar da yararlanabilmektedir. Bu program dahilinde en az 12 en fazla 24 ay müddetli ferdi araştırma projeleri desteklenmektedir.
  • Avrupa’ya Gelen Araştırmacı Boyutu: AB Aza Ülkeler ve Ufuk2020 Programına anlaşma ile dahil olmuş Asosiye Ülkeler dışında bulunan araştırmacılar, AB Aza Ülkeler yada Asosiye Ülkelerde yer alan bir üniversite ya da araştırma faaliyeti yürüten sanayi kurumuna yapacakları araştırma emelli dolaşımlarında bu programdan yararlanabilmektedir. Avrupa dışında kalan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, Kanada, Çin Rusya gibi  ülkelerden Türkiye’ye gelen her milletten araştırmacılar bu programa müracaat yapabilmekte olup, en az 12 en fazla 24 ay müddetli ferdi araştırma projeleri desteklenmektedir.
  • Avrupa Dışına Giden Araştırmacı Boyutu: AB Aza Ülkeler ve Ufuk2020 Programına anlaşma ile dahil olmuş Asosiye Ülkelerde bulunan araştırmacılar bu ülkeler dışında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, Kanada, Japonya gibi ülkelerde yer alan bir üniversite veyahut araştırma faaliyeti yürüten endüstri müessesenine araştırma emelli dolaşım sağlamak için bu programdan yararlanabilmektedir. Bu program dahilinde Türkiye’den bir araştırmacı AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, Kanada, Japonya gibi Avrupa dışındaki ülkelerde araştırma faaliyetleri yürütebilmektedir. En az 12 en fazla 24 aylık araştırma projeleri desteklenmekte olup, Avrupa dışında geçen müddetin hemen peşinden sabit 12 ay müddet ile AB Aza Ülkeler ve Asosiye Ülkelere geri dönüş yapılması zorunluluğu bulunmaktadır.

Destek Kapsamı

Destek miktarı araştırmacının proje müddetince tüm hayat giderlerini ve müesseseye giderlerinin kapsar nitelikte olup; araştırmacının tecrübe müddetine, bakmaya yükümlü olduğu aile veyahut ebeveynleri olup olmadığına bağlı olarak farklık göstermektedir. Avrupa Dışına Giden Araştırmacı Boyutu dahilinde yer alan mecburi geri dönüş müddeti süresince da destek devam etmektedir.

                                       

Aktüel Çağrı Bilgisi

Marie Skłodowska Curie Ferdi Araştırma Bursları çağrısı senede bir kez açılmakta olup; o sene için belirlenen çağrı kapanış tarihine kadar müracaatları kabul edecektir. 2016 IF çağrısı kapanmış olup geçmiş çağrıya ait müracaat kılavuzuna erişmek için lütfen tıklayınız.

Avrupa Komisyonu tarafından  2017 senesi IF çağrısı 11 Nisan 2017 tarihinde açılmış olup; proje teklifleri 14 Eylül 2017 tarihine kadar kabul edilecektir. IF 2017 senesi çağrı çayfasına erişmek için lütfen tıklayınız.

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir