Hockey A Sport Deserves Your Effort
Nfl Jerseys Are Merely For Men
Randy Jones Jerseys - Perfect For Randy Jones' Fans
Some Point We Should Focus With When Start Nfl Football
Buffalo Bandits To Auction Game
This Colorations Regarding Nfl Jerseys Were Being Decorative

Tcu Baseball Closes 2009 Home Schedule With Series Against Utah This Weekend
How Keep Your Valuable Football Cards Collection
Life Belonging To The First Involving Jerseys
Week 14 Nfl Power Rankings
Choose Cincinnati Bengals Jerseys To Show Your Support
Find Cheap Nhl Jerseys Online
Buy Nfl Jerseys Is The Craziest Way To Support Nfl
Top Ten Mlb Gifts Baseball Fans Would Love
For The Houston Cougars Tonight s Memphis Game Shows The Past Present And Future
Custom Trading Pins And Baseball Patches
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Koç Üniversitesi ve Al-Ghurair Eğitim Vakfı STEM Burs Başvuruları

Koç Üniversitesi ve Al-Ghurair Eğitim Vakfı STEM Burs Başvuruları

Koç University has partenered with the Al-Ghurair Foundation for Education to offer full scholarships to Arab students for bachelor and master programs in Sciences, Engineering, Technology and Maths (STEM) and we have a specific focus to find talented and financially needy Syrian students in Turkey to apply for this opportunity. The scholarship covers tuition, English preparation, monthly stipend, housing and other benefits. More information can be found here http://alghurairfoundation.org/en/content/stem-scholars  or by emailing applicants@alghurairfoundation.org. Interested students should apply before January 15, 2017.

Al-Ghurair Eğitim Vakfı (AGFE) nedir ?

 • Abdulla Al-Ghurair Eğitim Vakfı, eğitim alanında hizmet veren en büyük özel anaparalı hayır kuruluşlarından biridir ve lisans veyahut yüksek lisans eğitimlerini STEM konusunda alanlarda kendi bölgelerindeki veya ülke dışındaki en iyi üniversitelerde bitirmek isteyen Arap talebelere destek vermektedir.
 • Abdulla Al-Ghurair Eğitim Vakfı, önümüzdeki on sene içerisinde dünya genelinde 15.000 gelecek vadeden Arap gencine erişmekte kararlı. Vakıf, Arap gençlerin ortaya çıkarılmayı bekleyen potansiyellerini harekete geçirmek için yeni ve heyecan verici fırsatlar yaratmaya ve geleceklerini yine yazmalarına olanak tanımaya odaklanıyor.
 • Bu vakıf, kuruluşunun ilk seneninde ilk partner üniversiteleri genelinde 170 Al Ghurair STEM bursu verdi. Vakıf, bu sene yenilikçi eğitim modelleriyle STEM programlarında eğitim olanakları sunan lider beynelmilel üniversitelerle işbirliği yaparak ağını daha da genişletti.
 • Vakıfla alakalı ayrıntılı bilgiye buradan erişebilir ve partner üniversitelerimizin listesini buradangörebilirsiniz.

Al-Ghurair STEM Bursiyerlik Programı nedir?

 • Al-Ghurair STEM Bursiyerlik Programı’nın hedef kitlesi, eğitim yolculuklarına başlamak için parasal desteğe ihtiyaç duyan başarılı Arap talebelerdir.
 • Talebelerin üniversite harçlarını ve diğer okul giderlerini karşılamak ve barınma, sıhhat sigortası ve hayat giderleri için aylık harçlık sağlamak üzere burs imkanları sunmaktadır.
 • Maddi desteğe ek olarak, Program bütün bursiyerlerinin kaliteli akademik danışmanlık ve kariyer danışmanlığı hizmeti almalarının yanı sıra kamu hizmetlerine ve seçtikleri mesleksel alanlarda staj imkanlarına da ulaşımlarını olası kılmayı amaçlamaktadır.

Koç Üniversitesi, AGFE ile nasıl çalışıyor?

 • Yeterli hizmet alamayan başarılı Arap gençlerinin yüksek öğretim alanında başarılı olmalarına olanak tanımak hesabına, Koç Üniversitesi ve AGFE arasında 2016 senesi Kasım ayında bir uzlaşma anlaşması imza adarak “Al Ghurair STEM Bursiyerlik Programı Koç Üniversitesi’nde” isimi altında, ortak bir bursiyerlik programı oluşturuldu.

Partnerlik Hedefleri

 • Al Ghurair STEM Bursiyerlik Programı; Koç Üniversitesi Fen ve Mühendislik Fakültelerinde onaylı STEM lisans düzeyi diploma programlarından birinde ve/veya yeniden Koç Üniversitesi Fen Bilimleri ve Mühendislik Yüksek Enstitülerinden birinde onaylı STEM lisansüstü programlarında eğitimlerine başlayabilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı Arap talebeleri desteklemeyi amaçlamaktadır.

Hedef Kitle

 • Programın hedefi, aşağıda listesi verilen ve (2016 bakımından 22 azası olan) Arap Birliği’ne dahil olan ülkelerden gelen talebelerdir: Cezayir, Bahreyn, Komorolar, Cibuti, Mısır, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Moritanya, Fas, Umman, Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Somali, Sudan, Suriye, Tunus, Birleşik Arap Buyruklukları, Yemen.
 • Taraflar, Türkiye’de ikamet eden Suriyeli talebeleri programa müracaat etmeye çağrı etmek üzere sosyal yardım etkinlikleri tertip etme ile ilgili ortak gayret göstereceklerdir.

Programa Uygunluk Kriterleri

 • Adayların Al-Ghurair STEM Bursiyerlik Programı’na müracaat edebilmeleri için Vakıf tarafından belirlenen uygunluk kriterlerini karşılamaları gerekmektedir.
 • Vakıf tarafından seçilen bursiyerlerin burslarını alabilmeleri için, müracaat sırasında Koç Üniversitesi’nde yürürlükte olan kabul kriterlerini de karşılamaları gerekmektedir.

Başvuru ve Seçme Süreçleri

 • Vakıf, adayların Al-Ghurair STEM Bursiyerlik Programı için belirlenen akademik ve finansal kriterleri karşıladığından emin olmak için başvuru ve seçme süreçlerini bağımsız olarak yürütmekle yükümlüdür.
 • Koç Üniversitesi de, adayların üniversiteye kabul yeterliliğine sahip olduklarından emin olmak için kendi başvuru sürecini bağımsız olarak yönetmekle yükümlüdür.
 • Arap talebelerin alakalı başvuru tarihleri içerisinde hem AGFE’ye hem de Koç Üniversitesi’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kontenjan

 • Program çerçevesinde, 2017 Güz döneminde en fazla 30 talebelik bir grubunkayıt yaptırması amaçlanmaktadır. Her grup, Fen Bilimleri ve Mühendislik alanlarında en fazla 20 lisans talebesi ve 10 lisansüstü (tezsiz yüksek lisans) talebesindenoluşacaktır.

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir