Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı Burs Başvuruları Başladı!

Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı Burs Başvuruları Başladı!

Şirin-Ahmet Tekeli Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı 2012 yılında heyetmiş olup; 2013-2014 eğitim seneninden bu yana 4 yıldır burs vermektedir. İki başlık altında verdiğimiz burslardan ilki “eğitim destek bursu”, ötekisi ise “kitap bursu” ismini taşır ve burs miktarları her sene idare heyetince belirlenir. Bursiyerlerimize ekim ve haziran ayları arasında (toplamda 9 ay) burs ödemesi yapılır.

Vakıf Senedimizin, “vakfın emeli ve hizmet konularını” tertip eden 3. maddesi gereği  “Evvela vakfımızın emeli, hukuk talebesi (lisans- lisansüstü veya doktora vb) veya hukuk alanında faaliyet gösteren kadınların (avukat- hâkim- savcı, akademisyen vb) ilmi ve mesleksel gelişimlerine yardımcı olmaktır. Vakfın en geniş kapsamda emeli kadın hukukçuların her evrede desteklenmesidir. “ Bu sebeple burs müracaatında bulunabilecekler kadın hukukçulardır. Bu kriterleri taşımayanların burs müracaatları değerlendirmeye alınmamaktadır.

Burslarımız muvaffakiyet asalına dayanmamaktadır. Müracaatların değerlendirme evresinde, belirlediğimiz kriterlere göre en çok ihtiyacı olduğuna kanı getirdiğimiz müracaatçılar bursiyer olarak belirlenir. Bu kriterler ise, ailenin gelir vaziyeti, okuyan ve çalışan kardeş sayısı, barınma şartları gibi parasal kriterlerin değerlendirilmesini asal alan konulardır. Bu yüzden müracaat formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız ehemmiyetlidir.

Burslarımız karşılıklı değildir. Alınan bursların ödenmesi beklenmez. Ancak Vakfımız, mezun olmuş talebelerin maddi vaziyetleri el verdikçe, ihtiyaç sahibi talebelere Vakfımız aracılığıyla burs vermesini umar. Bununla beraber burs başvuru formunda ve gönderilen dokümanlarda yanlış bilgilerin olması vaziyetinde verilen burslar geri alınır.

Burs başvurularıyla birlikte her dönem bursiyerler de yenilenir. Bu sebeple daha önceki bursiyerlerin ihtiyaç halleri devam ettiği taktirde her yeni dönemde yine müracaat etmeleri ve başvuru formundaki “önceden KAHUDEV’den burs aldınız mı?” bölümünü doldurmaları gerekmektedir.

Stajyer avukatlar “çalışan bursu”na müracaat etmelidir. Bu bursa neden ihtiyaç duyduklarını, hangi şehirde stajlarını yaptıklarını/yapacaklarını, bir büroda çalışıp çalışmadıklarını, çalışıyorlarsa fiyat alıp almadıklarını ayrıntılıca yazmalıdırlar.

Başvuru neticeleri Eylül ayının son haftası içerisinde internet sitemiz üzerinden isimler halinde yayınlanacaktır. Belirlenen müddet içerisinde istenen evrakları bize eriştirmeyen bursiyerler, haklarını kaybetmiş sayılacak ve hakları yedek olarak seçilen burs başvurucularına geçecektir. Size erişebilmemiz için, forma yazdığınız e-posta adresi, cep telefonu numaralarınız ve adres bilgileriniz aktüel ve erişilebilir olmalıdır.

Bursa değin diğer sualleriniz için destek@kahudev.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Son başvuru tarih 31 Ağustos 2017.

Başvuru Formu: http://kahudev.com/sayfalar/form.php

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

Türk Eğitim Vakfı Garring Vakfı Danimarka Bursları

Türk Eğitim Vakfı, Garring Vakfı Fonundan 2018–2019 öğretim seneninde; parasal imkanları hudutlu, başarılı gençlere Danimarka’da, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir