Popular Epidermis Basketball Jerseys
Support Your Team With Mlb Dog Apparel And Accessories
Who Is The New Nfl Team

Back To School For You To College Sports
Tcu Baseball Closes 2009 Home Schedule With Series Against Utah This Weekend
When Referring To You Believe Get Good Quality Nfl Jerseys
Make Gift-Giving Special With Youth Nfl Football Jerseys


Dallas Mavericks Take Game 2 93
Popular Forms Of Basketball Jerseys
Fan s Help Guide To Buying Nfl Team Jerseys
Kids Jersey Right Choice Can Cause Improvements On Game
All Kinds Of Nfl Jerseys
Csu Football Edges Out Smash
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Hrant Dink Vakfı Türkiye-Ermenistan Burs Başvuruları Başladı!

Hrant Dink Vakfı Türkiye-Ermenistan Burs Başvuruları Başladı!

Hrant Dink Vakfı, komşu ülkeden profesyonellerin hudut ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek emeliyle Türkiye-Ermenistan Burs Programı’nın yeni dönemini, Birleşik Kraliyet Çatışma, İstikrar, Güvenlik Fonu desteği ve Gümrü Gençlik Teşebbüs Merkezi işbirliği ile başlatıyor.

Vakıf, 2017-2018  döneminde, Ermenistan ve Türkiye’den toplam 10 profesyonele, dört ilâ sekiz ay süresince komşu ülkede hayata ve belirli bir Hane Sahibi Kuruluş bünyesinde özel bir işbirliği programına katılma olanağı sağlamaya devam edecek. Burs Programı, iki komşu ülke arasında ihtisas paylaşımı ve kalıcı işbirliğine en çok ihtiyaç duyulan yüksekokul, araştırma merkezleri, sivil toplum, teşebbüsçülük, medya, iletişim, kültür-sanat, mimarlık, tasarım, mutfak sanatları, tercüme-dil eğitimi, hukuk, sıhhat hizmetleri ve tıp alanlarındaki faaliyetleri destekleyecek.

Türkiye’den 37, Ermenistan’dan 33 değişik hane sahibi kuruluş, komşu ülkeden gelecek profesyonelleri ağırlayacak. Ev Sahibi Kuruluşların önerdiği programlar dışında, kendi proje fikirlerini komşu ülkede hayata geçirmek isteyen adaylar da müracaatlarını sunabilecek.

Ermenistan’daki Hane Sahibi Kuruluşlar (İngilizce)

Türkiye’deki Hane Sahibi Kuruluşlar (İngilizce)

Kimler Müracaat edebilir?

  • Yüksek lisans ve doktora talebeleri, akademisyen ve bağımsız araştırmacılar
  • Sivil toplum çalışanları
  • Basın mensupları, muhabir ve foto-muhabirler
  • Resimciler, sanatçılar, tasarımcılar, mimarlar, aşçılar
  • Yazarlar, çevirmenler
  • Hukuk ve halkla ilişkiler uzmanları
  • Kendi proje fikirlerini hayata geçirmek isteyen bütün adaylar

Müracaata devam etmeden önce Türkiye-Ermenistan Burs Programı Yönetmeliği‘ni dikkatlice okumanızı öneriyoruz (İngilizce).

Türkiye ve Ermenistan yurttaşları ile Türkiye ve Ermenistan’da ikamet eden adaylar Burs Programı’na müracaat edebilirler. Burs Programı’na katılmak isteyen adaylar, İngilizce müracaat formunu en geç 7 Ağustos 2017 tarihine kadar doldurup, iki adet referans mektubu ve özgeçmişleri ile beraber başvuru yapabilir.

Program için gelen müracaatlar Hrant Dink Vakfı tarafından alakalı Hane Sahibi Kuruluşlara iletilecek olup, bu kuruluşlar programa katılmaya hak kazanan kişileri kendi tercihleri doğrultusunda belirleyecek. Programın mevcut bütçesi 10 profesyonelin katılımına olanak veriyor. Müracaat sürecinde, 10’dan fazla adayın seçenek ettikleri Hane Sahibi Kuruluşla eşleşmesi vaziyetinde, son bursiyerleri belirlemek emeliyle, Türkiye ve Ermenistan’dan üç azanın görev yapacağı bağımsız bir Seçici Heyet devreye girecek. Seçici Heyet azaları kendi tecrübe ve görüşleri ışığında ferdi olarak görev yapacak olup, yapacakları değerlendirmeler bağlı oldukları müessese ve kuruluşların görüşlerini yansıtan bir seçim olarak değerlendirilmemelidir.

Program ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ve sualleriniz için proje koordinatörleri Zeynep Sungur ve Armenuhi Nikoghosyan ile fellowship@hrantdink.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru için tıklayınız

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir