Ideas For Only A Kids Halloween Party
Best Time To Purchase Football Shirts

The Worthy Discount Jerseys
Mlb Media Is An Investors Best Friend

Where To Be Able To Discount Sports Gear


Rss Feeds Feed Your World Wide Web Website Online Affordable Nfl Jerseys With Clean

Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Fulbright Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Burs Başvurusu Başladı!

Fulbright Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Burs Başvurusu Başladı!

Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Programı, kariyerlerinin başındaki İngilizce Öğretmenliği ve benzeri alanlardan mezun olan fertlere yönelik dokuz ay müddetli bir burs programıdır.  FLTA Programı, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ üniversitelerinde yabancı dil eğitiminin kalitesini arttırmanın yanı sıra, yabancı ülkelerden gelen İngilizce öğretmenlerinin becerilerini geliştirmelerine, İngilizce dil düzeylerini yükseltmelerine ve Amerikan toplumu ve kültürü ile ilgili bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

2018-2019 Akademik senesi Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Programı’na müracaatlar başlamıştır.

Son müracaat tarihi 8 Eylül 2017’dir

Yabancı Dil Öğretim Asistanları, Amerikan üniversitelerindeki Türkçe dil eğitimi programlarında öğretim asistanı olarak görev yapacaklardır. Öğretim asistanlığı haftada 20 saate kadar olan çalışmayı kapsamaktadır. Buna ek olarak, asistanlık yapılan müesseselerde İngilizce Öğretimi ve/veya Amerikan Kültürü Çalışmaları alanlarında, her dönem iki ders alma zorunluluğu bulunmaktadır. Derslere dinleyici olarak (“audit”) katılmak olası olduğu gibi, kredili olarak da ders alınabilir. Programın bitiminde diploma alınmayacaktır.

Yabancı Dil Öğretim Asistanlarından, Türkçe dersi verme görevlerinin yanı sıra Türkçe Konuşma Kulübü tertip etmeleri, ders dışı aktivitelere ve sosyal yardım projelerine katılmaları beklenmektedir.

Yabancı Dil Öğretim Asistanları aylık burs alacaklardır. Bunun yanı sıra, kaza ve hastalığa karşı sıhhat sigortaları yapılır ve gidiş-dönüş uçak biletleri alınır. Hane sahipliği yapacak Amerikan üniversiteleri öğrenim fiyatı muafiyeti sağlayarak alınması şart olan dersler için asistanlara destek verecektir.

Yabancı Dil Öğretim Asistanları, 2017 Ağustos ayında görev yapacakları üniversitelere gitmeden önce yeniden Amerika’da tertip edecek bir oryantasyon programına katılmak zorundadır. Asistanlar ayrı olarak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Dışişleri Bakanlığı’nın Eğitim ve Kültürel İlişkiler Bürosu tarafından örgütleyen ara dönem değerlendirme toplantısına katılarak en başarılı yabancı dil öğretimi uygulamalarını ve şahsi öğretim tecrübelerini diğer asistanlarla paylaşırlar.

Bu programa katılacak bursiyerler yanlarında eş ve/veya çocuklarını götüremezler. Bursiyerlerin program bitiminde Türkiye’ye dönme zorunluluğu vardır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir