Thoughts Commencing Game 7 Vs Tampa Bay
Why People Are Crazy About Nfl Tattoos
Buy Nfl Jerseys May Be The Craziest Technique To Support Nfl
Free Nfl Jerseys - Fact Or Fantasy
Some Factors To Consider While Buying Soccer Jerseys
Most Baseball Can Still Recall People Today Of 1967 Mlb Season
Super Bowl Party Decorations Video
A No Cost Collect Hockey Jerseys

How Sustain Your Hockey Jerseys Clean
Back To School To Be Able To College Sports
Who Else Wants A Free Of Charge Nfl Jersey
How To Generate A The Best Sports Theme For Your School Locker
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Fulbright Akademik Araştırma Bursu Başvuruları Başladı!

Fulbright Akademik Araştırma Bursu Başvuruları Başladı!

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından 2018-2019 akademik seneninde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ) üniversitelerde ve araştırma merkezlerinde alanları konusunda araştırma yapmak isteyen akademisyenlere araştırma bursu sağlanacaktır.

Fulbright Akademik Araştırma Bursu, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’deki burs müddetince hayat giderleri, profesyonel gelişim katkısı, sıhhat sigortası (Accident and Sickness Program for Exchanges) ve gidiş-dönüş yol giderini kapsamaktadır.

Fulbright Akademik Araştırma Bursuna seçilen kişiler, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’deki araştırma faaliyetlerine, 2018-2019 akademik dönemi içerisinde başlarlar. Araştırmanın belirtilen akademik sene içinde yapılması mecburidir ve en erken 1 Ağustos 2018, en geç 1 Şubat 2019′ da bursun kullanılmaya başlanması gerekmektedir. Programa daha erken veya daha geç başlamak .

Fulbright Akademik Araştırma Bursu, verildiği akademik yıl için geçerlidir. Bursun başka bir akademik yıla ertelenmesi .

Fulbright Akademik Araştırma Bursu, en az 3 en fazla 12 aya kadar olan bir müddet için verilir. Sunulan projenin kapsamı ve Programın finansal vaziyeti göz önüne alınarak bursun ne kadar müddet için verileceğine karar verilecektir.

Burs dahilinde yapılan araştırmaların neticeninde yayınlanacak basılı yapıtların birer kopyasının Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu’na verilmesi ve yayınların Fulbright Akademik Araştırma Bursu neticeninde hazırlandığının belirtilmesi araştırmacıdan beklenir.

Fulbright Akademik Araştırma Bursu karşılığında zaruri hizmet yoktur, ancak bursiyerlerin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’deki programlarını bitirdikten sonra, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ J-1 vizesi kaidesi gereği, Türkiye’ye dönmeleri gerekmektedir.

Son Müracaat Tarihi : 30.10.2017

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir