Prepare For Hockey Season With Nhl Jerseys
What s Happened In Mlb On Put On
Aurora Greenmen Football Player Paul Mcghee Dies One Day Before State Semifinals
5 Methods To Recognize Authorized Basketball Jerseys
The Real Cash Reason Behind Re-Instating Michael Vick To The Nfl
The Craze For Manchester United Football Shirts
My Early Musings Of Sports
Sports Party Ideas - Have A Ball This Kind Of Party Theme
Great Fashion Statements Nfl Jerseys
New World Cup Jerseys 2011
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Fransa Büyükelçiliği 2017 Yılı Burs Başvuruları Başladı!

Fransa Büyükelçiliği 2017 Yılı Burs Başvuruları Başladı!

Lauréat Bursu

Türkiye’deki Fransa Büyükelçiliği’nin “Lauréat” bursları, ortaöğretimini Türkiye’de bir Frankofon müessesede bitirmiş ve birinci dönem eğitimini (lisans veya eşitliği) Fransa’da devam ettirmek isteyen en iyi Türk talebelere yöneliktir. Bursların tahsisi yalnızca kuruluşların müdürlerinin isteği üzerine Haziran ayında yapılmaktadır.

Excellence Bursu

Major burs programı, eğitimlerine devam etmelerine imkan sağlayan ilk iki yıllarını başarıyla bitiren talebeler için, Master (Bakalorya + 5) diplomasını alana kadar, grandes écoles’lerde veya üniversite dönemlerinde burstan istifade etmelerini sağlar. Son zamanlarda Major burs programından 720 talebe yararlanmaktadır (376 tanesi programın birinci bölümünden ve 344 tanesi ikinci bölümden).
Bilgi için:  http://www.ambafrance-tr.org/Bourses-Excellence-Major-de-l-AEFE

Master Bursu

COPERNIC: 4 Grandes Ecoles tarafından heyetmiş ve Dışişleri ve Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından finansmanı sağlanan Copernic burs programı, yöneticilik eğitimleri sunuyor. Burslular 6 aylık bir eğitim hemen peşinden 6 aylık bir staj ve eğitim bursu alıyorlar.
Bilgi için: http://www.cdi.fr/fr/formation-action/copernic.html/programme.html
GALATASARAY: Türkiye’deki Fransa Büyükelçiliği tarafından finanse edilen bu muvaffakiyet bursları Galatasaray Üniversitesi diplomasına sahip olan en iyi Frankofon talebelere yöneliktir.

Uzman denetiminde tez bursları (doktora)

Bu burslar, doktora çerçevesinde uzman denetiminde tez hazırlamak isteyen, (Fransız ve Türk laboratuvar tarafından ortaklaşa sağlanan denetim) Türk talebelere yöneliktir. Ortaklaşa denetimli bir kontrat, Fransız ve Türk iki partner yüksek öğrenim eğitim müessesesi tarafından netlikle imza atmış olmak zorundadır:
Adaylık dosyasını incelemek için

TEV müessesesi tarafından verilen burslar

Bu burslar, 2004 seneninden bu yana, Fransa Büyükelçiliği ile TEV Vakfı tarafından ortaklaşa olarak finanse edilmekdedir.Fransa’da bir senelik bir müddetle master yapmak veya belli şartlar altında Mühendislik diploması almak isteyenlere yöneliktir. Burs tüm alanları kapsar. Öğrenim dili Fransızca (asgari B2) veya İngilizcedir. TEV’e son başvuru dosyası teslim tarihi: 31 Mart 2017.

Adaylık dosyasını incelemek için

Jean Monnet Bursları

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen Jean Monnet Burs Programı, Türkiye Cumhuriyeti’nin AB’ne tam azalık hedefi çerçevesinde, AB müktesebatı ile ilgili bilgi sahibi personel ihtiyacını karşılayarak, müktesebatın etkin şekilde uygulanabilmesi için ihtiyaç duyulan yönetimsel kapasitenin oluşturulmasını amaçlamaktadır.
Bilgi için: http://www.jeanmonnet.org.tr/tr/

2017 Araştırma Bursları

Türkiye’deki Fransa Büyükelçiliği 2017 için 3 yeni yurtdışı araştırma ödeneği ayırdı. Fransa ve Türkiye arasında bilim alanında yeni işbirlikleri yaratmak emeliyle başlatılan ödenek programı, Türk araştırmacılara akademik kariyerlerinin fark etaplarında Fransız meslektaşları ile beraber çalışma fırsatı sunuyor. Müracaat için son tarih: 19 Şubat 2017 geceyarısı.

Read the call of scholarship

Access to the application form

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir