Al Davis Raiders Football Synonymous With Black Culture
Use Your Little Ones Favorite Clothing To Create Personalized Keepsakes
Why People Are Crazy About Nfl Tattoo Designs
Custom Trading Pins And Baseball Patches
Sports Memorabilia For Football And Baseball Fans
Who Else Wants A Zero Cost Nfl Jacket
Wholesale Hockey Jerseys Take You Brand-New Feeling
The 5 Most Popular Nba Jerseys Of All Time
Nfl In Giving Refunds If Games Canceled By Labor Dispute
Playing Basketball Is Popular In China More Than Playing Football
Most Baseball Players May Have These Hitting Problems
How Obtain Authentic Jerseys Online
1995 Nebraska Cornhuskers - Best College Pigskin Team Ever
Fan s Help Guide To Buying Nfl Team Jerseys
Find Cheap Nhl Jerseys Online
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » EMBO (Avrupa Moleküler Biyoloji Örgütü) Bursları Başvurusu

EMBO (Avrupa Moleküler Biyoloji Örgütü) Bursları Başvurusu

Türkiye’nin de azası olduğu, Avrupa Moleküler Biyoloji Organizasyonu (European Molecular Biology Organisation – EMBO), moleküler biyoloji temelli hayat bilimleri alanında faaliyet gösteren bilim insanlarına yönelik olarak Aza, Asosiye ve İşbirlikçi ülke araştırmacılarının dolaşımına destur veren, kısa ve uzun dönem burs programlarına sahip.

EMBO Kısa Dönem Bursları

EMBO Kısa Dönem Bursları (Short Term Fellowships-STF), en az bir senedir aktif araştırma yapan doktora talebesi düzeyindeki araştırmacılar dâhil, moleküler biyoloji temelli hayat bilimleri alanında faaliyet gösteren bilim insanlarının çalışmalarına katkı sağlayacak yeni bir teknik öğrenmesi ve işbirliğine dayalı araştırmayı denemeleri emeliyle başka bir laboratuvarda 3 aya kadar çalışmalarına imkan tanıyor (Müracaat şartları ve kaideler için tıklayın).

EMBO Kısa Dönem Bursları’na sene boyu müracaatlar alınmakta. Bununla beraber, müracaat sahiplerinin, çalışmayı gerçekleştirmeyi tasarıladıkları tarihten 3 ay önce, EMBO STF müracaatını yapmaları gerekmekte. Müracaatların EMBO tarafından değerlendirmesi, müracaatın yapıldığı tarihten itibaren 3 ila 4 ay müddette bitiriyor.

EMBO Uzun Dönem Bursları

Doktora veya doktoraya eş değer bir ihtisas derecesine sahip, beynelmilel hakemli bir mecmuada en az bir adet ilk yazar olmuş, doktorasını bursa başvuru yaptığı tarihten en fazla 2 yıl önce almış genç araştırmacılar 12-24 ay doktora sonrası araştırma yapmak için EMBO Uzun Dönem Burs Programı’na (Long Term Fellowship-LTF) başvuru yapabilir (Başvuru şartları ve kaideler için tıklayın).

EMBO Uzun Dönem Burslarına başvurular tüm yıl açık. Ancak, EMBO tarafından başvuruların değerlendirmesi Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere, yılda iki defa yapılmakta. Bu bağlamada EMBO’ya 11 Ağustos 2017, Avrupa yaz saati uygulamasına göre, 14:00’a kadar yapılan müracaatlar aynı sene hazanında toplanacak değerlendirme komitesi tarafından incelenecek. 11 Ağustos 2017 tarihinden sonra yapılan müracaatlar ise 2018 ilkbahar dönemi değerlendirme toplantısında ele alınacak.

Burslara müracaatlar direk EMBO’ya yapılmaktadır:

http://www.embo.org/funding-awards/fellowships/short-term-fellowships#application (EMBO STF)

http://www.embo.org/funding-awards/fellowships/long-term-fellowships#application (EMBO LTF)

EMBO destek ve programları konusunda tüm suallerinizi TÜBİTAK Beynelmilel İşbirliği Daire Başkanlığı İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü, embo@tubitak.gov.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir