Sports Briefs Feeling Supersonic
Football Party Ideas -Sure To Create A Touchdown With All Your Guests
Dose Thrashers Retire Their Third Jerseys
Prepare For Hockey Season With Nhl Jerseys
The House Of Perfect Sports Bags That Fulfill All Needs
Some Factors To Consider While Buying Soccer Jerseys
Things Look At When Buying Cheap Jerseys
Tour De France Jerseys
Ideas For Every Kids Halloween Party
Wholesale Mlb Jerseys
Best Christmas Gifts For Football Fanatics
Great Cycling Clothing
Free Chicken Sandwiches For Sports Fans
How To Recognize Fake Nfl Jerseys
A Guide Booklet To Nfl Jerseys
Support Your Team With Mlb Dog Apparel And Accessories
Kids Room Decorating Ideas - Design Ideas For Sports Wall Stickers
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) Burs Başvurusu Başladı!

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) Burs Başvurusu Başladı!

Vakfımızın talebelere sağladığı parasal destek vicdani yükümlülük dahilinde geri ödemelidir. Talebe mezun oldup,  çalışma hayatına başladıktan iki sene sonra olanakları elverdiği takdirde aldığı ay adedi kadar bursu vakfımıza geri ödemekle sorumludur. Burslarımız yıllık olup, dönem içerisinde 9 ay olarak ödenmektedir. Burs miktarı aylık 250 TL. dir. Dönem içinde başka bir müesseseden da burs kazanan talebelerin bu vaziyeti bildirmeleri gerekmektedir. Başka kişi yada müesseseden burs aldığı saptayan talebelerin bursu kesilebilir ve ya geri alınabilir.

Burs alma hakkı kazanan talebelerimizin Halkbankasından hesap açtırmaları ve info@cekva.org.tr adresine mail yolu ile (İsim soyad, TC, daha önceki/yeni bursiyer olduğu ve ıban) bildirmeleri gerekmektedir.

Müracaat Koşulları

–Geçmiş senelerde karşılıksız olarak verilen burslar 2015-2016 yılından itibaren geri ödemelidir.  Bursiyerler, vakıftan alınan burs ayı kadar bursu, mezuniyetinden en fazla 2 yıl içinde başlamak üzere, vicdani yükümlülük kapsamında; vakfa geri ödemekle sorumludurlar.

-Çorum nüfusuna kayıtlı (değişik şehirden olup, üniversite öncesi öğrenimini Çorum ve kazalarında bitirmiş olanlar, hali hazırda ailesi Çorum ve kazalarında ikamet edenler dahil ),

-4 senelik devlet üniversitelerinde okumaya hak kazanmış, (Özel Üniversitelerin 4 senelik bölümlerinde yalnızca %100 burslu okuyan talebeler dahil)

-Başka bir müesseseden burs almayan (Başbakanlık ve KYK bursu hariç)

-Parasal desteğe ihtiyaç duyan ve

-Başarılı: *Alttan hiç dersi olmayan talebeler (vasati aranmayacaktır) ile;

*Alttan en fazla 1 dersten sorumluluğu olan ancak; not ortalaması 2.50 nin üzerinde olan (4’lük sistemde)

talebelerin müracaatları kabul edilecektir.

Burs Müracaatında İstenilen Belgeler:

-Alakalı Nufus Müdülüklerinden alınacak, aile bireylerinin bilgilerini gösteren Vukuatlı Nufus Kayıt Örneği ,

-Nufus cüzdan fotokopisi,

-Vicdani Yükümlülük Taahütnamesi (Web sitemizin vakıftan yeni ilanlar bölümünden indirebilirsiniz)

-Burs müracaat arzuhali, (Web sitemizin vakıftan yeni ilanlar bölümünden indirebilirsiniz)

-Transkript, (Yeni kayıtlarda ve Hazırlık sınıfından 1.sınıfa geçen talebelerde transkript aranmayacaktır)

– Talebe dokümanı veya üniversite kayıt dokümanı

-1 adet vesikalık resim,

– Ailede çalışanlara ait aktüel gelir bildirimlerini gösteren doküman (çalışanların bağlı bulundukları müesseselerden alacakları bordro , emekliler için sosyal güvenlik kurumu emeklilik hizmetlerinden alınacak emekli aylığını gösterir vesika, serbest yada mevsimlik çalışanların vergiye tabi matrahı gösteren vesika yada vasati aylık gelirini gösteren onaylı vesika)

Not: Bankalardan alınmış aylık dekontları aylık bildirim vesikası yerine geçmez.

– Ayrı olarak ailede çalışmayanların da çalışmadığını belgelemesi gerekir. İşsizler için muhtardan işsiz olduğu, çalışmadığını gösterir onaylı yazı veyahut e devlet ve/veya sosyal güvenlik kurumu dan hizmet dökümü.

– Özel Üniversitede tam burslu okuyanların % 100 burslu okuduğunu gösterir vesika.

– Birinci dereceden şehit yakını olan var ise belgesi.

-Çorumlu olmayan lakin; lisans öncesi öğrenimini Çorum’da bitirenler için Çorum’da okuduğunu gösterir okul diploması örneği

-%30 ve üzeri sıhhat raporu olanların, rapor örneği

-Tarım geliri olanların ; Şehir veya Kaza Tarım Müdürlüğünden alınacak yıllık/aylık tarım gelir belgesi.

DİKKAT! Burs alma hakkı kazanan talebelerimizin Halkbankasından (başka banka kabul edilmeyecektir) kendi yerine hesap açtırmaları ve info@cekva.org.tr adresine mail yolu ile (İsim soyad, TC, eski/yeni bursiyer olduğu ve IBAN) iletmeleri gerekmektedir.

TÜM BELGELERİN ISLAK İMZA İLE ONAYLI ASILLARI OLMALIDIR. ONAYLANMAMIŞ İNTERNET ÇIKTISI, FOTOKOPİ VEYA FAX OLAN HİÇ BİR BELGE KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Not: Çekva bursları yıllık olup, her yıl tekrar değerlendirme yapılmaktadır. Geçen yıl ki bursiyerlerin istenilen evrakları tekrar beyan etmesi gerekmektedir. ÇEKVA’ya yapılan burs başvuruları Sinpaş GYO’ya yapılcak burs başvularından ayrı olarak değerlendirilmektedir.

Sadece internet üzerinden müracaat eden (belgelerini vakıf merkezine teslim etmeyen) veya eksik belge getirenlerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuruların değerlendirilmesi:

İnternet üzerinden yapılacak başvuru sadece ön müracaat olup, vakit, iş gücü ve kağıt ısrafını önlemek emeliyle ön müracaatların burs komisyonunca incelenmesini müteakip, ön elemeyi geçen talebelere ileti ve/veya e-mail gönderilerek mülakata çağrı edileceklerdir.

İstanbul, Ankara ve Çorum şehirleri dışında oturan adaylar telefon ile mülakat yapılacaktır. Kendilerinden mesaj ve/veya mail yolu ile evrak istenen bu talebeler; istenilen belgelerin ıslak imzalı asıllarını (fax yada fotokopi olan belgeler kabul edilmeyecektir) İstanbul veya Çorum şube adreslerine kargo ile eriştirebilirler.

Burs neticeleri çoğunlukla Aralık ayında izah etmektedir. Pozitif yada olmsuz değerlendirme neticeleri sms ve mail yolu ile bildirilecektir.

Burs Devam Şartları

Çekva bursları senelik olup, bursluluk sürecinin devam edebilmesi için; talebelerin her sene tekrar müracaat etmeleri ve istenilen müracaat vesikalarını teslim etmeleri gerekmektedir.

Yanlış beyanda bulunan veya başka müesseseden burs aldığı (Başbakanlık ve KYK hariç) belirleyen talebelerin bursları kesilebilir veya geri alınabilir.

Bursiyerlerimizin şahsi gelişimine katkı sağlama kasıtı ile İstanbul Kadıköy’deki Vakıf merkezimizde tertip eden aylık talebe toplantılarına ve eğitimlere katılmaları ehemmiyetlidir. Dönem içinde idarenin belirlediği sayıda toplantılara katılmayan öğrencilerin bursları 1 aylık kesilebilir.

Vicdani Yükümlülük Belgesi belgesini indirmek için tıklayınız.

Burs Başvurularınızı 5-15 Eylül 2017 tarihleri arasında http://burs.cekva.org.tr adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir