Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Burs-Der Burs Başvuruları

Burs-Der Burs Başvuruları

Eğitim gönüllüsü kişi ve kuruluşlar bir araya gelerek; dernek azalarının  yakınları başta olmak üzere, Türkiye’de ve Ülke dışında Türk yurttaşı olarak Yüksek Öğretim gören talebeler ile Türkiye’de Yüksek Öğretim gören yabancı tebaalı talebelere, Nakti Yardım yapmak ve Burs vermek emeliyle Burs-Der 1 Ağustos-27 Eylül 2015 tarihleri arasında burs müracaatlarını kabul etmektedir. Burs müracaat formunu doldurmadan önce yapmanız şart olan, derneğe ne katkınız olduğunu göstermek ve burs alma bahtınızı artırmak için; “Talebe Burs Fonumuza ne katkınız oldu veya olacak” maddesini doldurmanız gerekiyor.

Burs-Der’in “Burs Yönetmeliğine” göre burslar, evvela dernek azalarının yakınlarına ve derneğe destek veren kişi ve kuruluşlara öncelik tanınarak veriliyor.

Derneğe burs müracaatı yapmakla,  net burs alacağınız mananına gelmez. Ama; devletimizin müesseseleri dışında, iyiliksever eğitim gönüllüsü Burs veren bir hayli vakıf, dernek, üniversite ve şirketler bulunmaktadır. Vakit kaybetmeden arayış içinde olunuz. Unutmayınız; Derneğimize aza olmakla, Burs alma talihiniz artmaktadır. Ankara merkezli, İstanbul, Erzurum, Çorum ve Adana’da üyelerimiz vardır.

2015-2015 Yüksek Öğretim seneninde, Türk ve yabancı tebaalı talebelere karşılıksız verdiği Burs başvuruları 27 Eylül bakımından bitmiştir.Bu tarihden sonra yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.Başvurular değerlendirildikten sonra, kazanan talebelere Ekim ayı içinde duyurulacaktır.

Temsilcilik için müracaat eden talebeler ile müzakerelerimiz devam etmektedir.

 

Türkçe makale özgünleştirme otospin.com tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

Türk Eğitim Vakfı Garring Vakfı Danimarka Bursları

Türk Eğitim Vakfı, Garring Vakfı Fonundan 2018–2019 öğretim seneninde; parasal imkanları hudutlu, başarılı gençlere Danimarka’da, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir