Guide To Sports Activities Jerseys Cheap
Cheap Wholesale Nfl Jerseys Are Preferred Choice
Big Weekend For Many Texas A M Sports
For The Houston Cougars Tonight s Memphis Game Shows The Past Present And Future
Cheap Soccer Jerseys - Where To Obtain Them

How Soon Will Sponsorship Logos Show On Nfl Jerseys
Kid s Room Decorating Ideas - Design Ideas For Sports Wall Stickers
Popular Kinds Of Basketball Jerseys
Relationship Between Coach And Mlb Players Is Very Important
The Neat Thing Of Every Nhl Season Is The New 3Rd Jerseys
Support Your Team With Nfl Dog Collars And Accessories

Cheap Nfl Jerseys Only Exist In China
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Biyokimya ve Biyofizik Alanlarında Fulbright Türkiye Özel Bursu Başvurusu

Biyokimya ve Biyofizik Alanlarında Fulbright Türkiye Özel Bursu Başvurusu

Prof. Dr. Aziz Sancar Onuruna Biyokimya ve Biyofizik Alanlarında Fulbright Türkiye Özel Bursu

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, 2015 Nobel Kimya ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar’ın onuruna özel olarak tertip etmiş bir doktora burs programı sunmaktadır. Fulbright Talebe Programı’nın bir parçası olan burs, 2018-2019 akademik seneye yönelik olup Prof. Dr. Aziz Sancar’ın akademik danışmanlığında doktora eğitimi almak isteyen kişilere verilecektir. Bursiyerler, North Carolina Üniversitesi’nin Chapel Hill Yerleşkesi’nde doktora eğitimlerini bitirecek ve Üniversite’nin Kimya Bölümü’ne kayıtlı olacaklardır.

Bursun müddeti en fazla iki akademik senedir ve North Carolina Üniversitesi’nin akademik takvimine ve programa bağlı olarak belirlenir. Doktora programının ikinci senesi için bursun devam etmesi, birinci sene sonundaki akademik başarıya bağlıdır. Burs, doktora programının ilk iki senenini kapsadığından, geri kalan yıllar için bursiyerlerin ihtiyaç duyulan parasal desteği kendilerinin (aile, üniversite, asistanlık, vb.) sağlaması gerekmektedir.

Burs miktarı, bir akademik sene için 50,000 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Doları’na kadar olan giderleri kapsamaktadır. North Carolina Üniversitesi’ndeki eğitim fiyatı ve giderleri (1,000 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Doları kitap gideri ve 350 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Doları yerleşme gideri bu meblağa dahil), aylık hayat giderleri (Chapel Hill Yerleşkesi için aylık 1,380 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Doları) ve sıhhat sigortası burs miktarı sınırları içerisinde karşılanmaktadır. Ek olarak, bursiyerlere gidiş-dönüş uçak bileti satın alınmaktadır.

Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu’na müracaatta bulunmayı düşünen adayların, Fulbright Doktora Bursu’nun müracaat koşullarını karşılaması ve tüm başvuru gerekliliklerini yerine getirmesi gerekmektedir. Fulbright Doktora Bursu başvuru şartlarına ek olarak, Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu’na müracaat etmek isteyen adayların aşağıdaki dokümanları de başvurularında sunmaları gerekmektedir:

  • Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu Arzuhali (10 Nisan 2017 son başvuru tarihi öncesinde arzuhalinizi trprog@fulbright.org.tr adresine mail atınız ve özgün ıslak imzalı kopyasını Başvuru Paketi’ne ilave ediniz)
  • Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu’na özel Niyet Mektubu (Embark başvuru formuna yüklenen kompozisyonlara ek olarak yazılmalı ve formun 13. sayfasındaki “Additional Upload Page” bölümüne yüklenmelidir)
  • Fulbright Doktora Bursu’na başvuru için adayların TOEFL iBT skorunun en az 75 veyahut Akademik IELTS skorunun en az 6 olması gerekmektedir. Ancak, North Carolina Üniversitesi’nin kabul kriterlerinin TOEFL iBT için en az 90 ve IELTS için en az 7 olduğu dikkate alınmalıdır.

Adaylar, aynı anda hem Fulbright Doktora Bursu’na hem de Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu’na müracaat edebileceklerdir. Bunun için tek bir online (Embark) başvuru formu doldurulması ve tek bir Başvuru Paketi hazırlanması yeterlidir. Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu’na başvurunuzun dikkate alınması için başvuru paketinize ilave edeceğiniz Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu Arzuhali’ne bakılacaktır.

Adaylar, bursa başvuru şartları ve başvuru dokümanları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için Komisyonumuzun Eğitim Danışmanlığı Birimi ile advising@fulbright.org.tr veyahut fulb-ist@fulbright.org.tr e-posta adresleri üzerinden iletişime geçebilirler.

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir