Nhl Jerseys Attach More Importance In People s Life
All Epidermis Nfl Jerseys
How To Be Able To The Best Sports Theme For Your School Locker
5 Can t Miss Baseball Gifts For Kids
The Clay Matthews Retro Alternate Jersey Further My Love For This Nfl
Steelers Jerseys - For That Steelers Fans
Whats Happened In Mlb On Held
Why Consumers Are Crazy About Nfl Tattoo Designs
Nhl Jerseys Attach More Importance In People s Life

Mlb Jerseys Buy Prior To The Next Season
How Much Do Jerseys Cost
Ideas For Party Theme - 4 Quick Party Themes
Wholesale Mlb Jerseys Consumption Miss Them
The Ways Covered By College Football Picks Uniform
New Jerseys Wholesale - Start Your Successful Business
Inter Milan Played A Best Game
Oregon Ducks Jerseys - Perfect For Ducks Fans
Display Team Pride And Team Smarts With Paintball Jerseys
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Bahçeşehir Üniversitesi’nden Türkiye’de Bir İlk: ESPOR Bursu

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Türkiye’de Bir İlk: ESPOR Bursu

Tüm dünyayı günden güne daha fazla tesiri altına alan espor rüzgârı, akademik hayatta da karşılık buluyor. Geçtiğimiz sene AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, Norveç ve İsveç’te ilk örneklerini görmeye başladığımız “espor bursu” uygulaması, Türkiye’de ilk sefer Bahçeşehir Üniversitesi tarafından hayata geçiriliyor. Riot Games Türkiye tarafından tertip eden League of Legends Türkiye Şampiyonluk ve Yükselme liglerinde başarılı olan esporcular, Bahçeşehir Üniversitesi’nden yüzde 100’e varan oranlarda eğitim bursu kazanabilecekler. Espor alanında ilerlemek isteyen gençler, iki müessesenin sağlayacağı ortak staj ve sertifika programlarıyla da akademik ve profesyonel manada destek alabilecek.

Bahçeşehir Üniversitesi, değişik bir kariyer yolu hayal eden üniversite talebelerine yeni fırsatlar sunuyor. Türkiye’nin ilk espor bursu uygulamasına imza atan Bahçeşehir Üniversitesi, Riot Games ile işbirliği çerçevesinde, bu kapsamda öne çıkan kariyer tasarılama modelleri ve sertifika programlarıyla, yakın gelecekte espora değişik bir bakış açısı kazandırmaya hazırlanıyor.

TÜRKİYE’NİN İLK AKADEMİK ESPOR BURSU BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NDEN

Bahçeşehir Üniversitesi Türkiye’nin ilk espor bursu dahilinde, Riot Games tarafından hayata geçirilen Şampiyonluk ve Yükselme Ligi’nde mücadele eden başarılı oyuncular, Bahçeşehir Üniversitesi’nden, parasal değeri 40 bin TL’yi bulan, yüzde 100’e varan oranlarda eğitim bursu kazanabilecekler. Ayrı olarak espor ekosisteminde yer alan Twitch yayıncıları, turnuva hakem ve organizatörleri, sosyal medya uzmanları ile muhteva yöneticilerinden gelen müracaatların da “APPLY BAU” üzerinden hayata geçirilecek burslarla değerlendirilmesi tasarılanıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Kurulu Başkanı Enver Yücel konuya ait olarak; “Dünya artık dijital kuşak dediğimiz yeni neslin yarattığı işler ve ürünlere odaklanıyor. Espor sektörü de bu dijital kuşağın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Biz de Bahçeşehir Üniversitesi olarak esporu, desteklediğimiz bir hayli spor dalından biri olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, gençlerin yeni alaka alanını profesyonel ve akademik mecralara çekmek emeliyle 2017-18 eğitim dönemi bakımından becerili oyunculara sporcu bursu vereceğimizi izah etmekten mutluluk duyuyorum. Yapacağımız faaliyetlerle dünyanın sayılı üniversitelerinden biri haline gelerek, Türkiye’nin bu alanda dünya arenasında söz sahibi olması için elimizden geleni yapacağız. BAU olarak espor özelinde başka müesseselerde olmayan eğitim, staj ve sertifika programlarını sektörün öncüsü Riot Games ile beraber oluşturarak, espor alanında ilerlemek isteyen gençlere akademik ve profesyonel manada destek sağlamış olacağız. Yeni dünyanın ekosistemine becerili insan kaynağı yetiştirmek en büyük önceliğimiz” diye konuştu.

Riot Games Gelişmekte Olan Pazarlardan Mesul Direktörü Hasan Çolakoğlu, yaptığı değerlendirmede “Riot Games olarak, en ehemmiyetli odağımızı oyuncularımız. Tüm eko-sistemimizde spor etiği çerçevesinde davranan kitlelerin varlığına büyük önem veriyoruz ve akademik müesseselerin espor teşebbüslerine de bu vesileyle elimizden gelen tüm desteği içtenlikle sunuyoruz. Fenerbahçe ve Galatasaray gibi kulüplerin bulunduğu, League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi olarak adlandırdığımız profesyonel ligimiz devam ediyor. Ancak üniversitelerin oyuncu ve mücadele potansiyelini de aynı düzeyde önem veriyoruz. Bahçeşehir Üniversitesi’nin sağlayacağı espor bursuyla, geleceğin esporcuları için, gerçek manada yüreklendirici bir ferdi yatırıma imzaladığını düşünüyoruz. Bu, hem Türkiye’de bir ilk olması açısından hem de gelecekte beynelmilel arenada muvaffakiyet sağlayacak yeni esporcuların yetişmesi ve Türkiye’yi global etkinliklerde başarıyla temsil etmeleri açısından milat niteliğinde bir teşebbüstür.

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit ise Türkiye’nin ilk espor bursunu değerlendirirken, “Ne kadar başarılı bir esporcu olursanız olun, ferdi olanaklarla yurtdışında kariyer yapmak hiç de kolay değil. Bunu sağlamak için , bir akademinin parçası olmak ehemmiyetli bir avantaj. Bu süreçte akademilerin de bu desteği profesyonel manada sağlaması çok değerli. Bahçeşehir Üniversitesi’nin espora hem akademik kulüp hem burs hem de müessesesel odaklı sahip çıkışı, Türkiye’nin espor geleceğini etkileyecek bir etmen. Dünyanın birçok yerinde yerleşkesi bulunan büyük bir akademik müessesenin, espor dünyasına bu denli içten bir katkı sağlaması ve “işin içinde” olması, Riot Games olarak bizler için de hiç kuşkusuz ehemmiyetli bir gelişme” dedi.

STAJ VE SERTİFİKA PROGRAMLARI İLE DAHA KUVVETLİ BİR ESPOR KARİYERİ

Riot Games ve Bahçeşehir Üniversitesi, yeni dönemde hayata geçirecekleri ortak staj ve sertifika programlarıyla da espor alanında ilerlemek isteyen gençlere akademik ve profesyonel manada destek sağlıyor. İki müessese tarafından ortaklaşa belirlenecek talebeler, en az bir eğitim dönemi süresince, haftada 3 gün Riot Games büronunda iş hayatına adım atıyorlar. Talebeler bu tecrübeyle ayrı olarak, kendileri için iki ders ve bir yaz stajı değerinde akademik kazanım da sağlamış oluyorlar.

Sertifika programlarıyla öne çıkacak olan Bahçeşehir Üniversitesi espor eko-sistemi; Shoutcaster ve spikerlik – diksiyon eğitimi, turnuva hakemliği ve idaresi, espor iş idaresi, koçluk – menajerlik eğitimleri ve sertifika programlarını da gelecek yıl hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bahçeşehir Üniversitesi daimi eğitim merkezleri ve fakültelerinde gerçekleştirilecek eğitim programlarının içeriği ve işleyişleri de iki kurumun ortak çalışmasıyla belirlenecek. Bunun yanı sıra, online sertifikasyon programları da yeni eğitim döneminde tasarılanan yenilikler arasında.

Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir