Puppy Coaching - Teaching Cheap Nfl Jerseys Your Dog To Accept His Collar And Leash
Mlb Trade Rumors Part Two
Buy Nfl Jerseys Is The Craziest For You To Support Nfl
Who Is The New Nfl Team
Nfl Jerseys From China: Jerseys For To Your Budget
Collecting Football Shirts
Be A Genuine Fan And Pick Getting Nike Nfl Jersey
Football Has Returned To Milwaukee The Very Specials During Packers Games
Guide To Sports Activities Jerseys Cheap
Some Strategies To Choose Nice Soccer Jerseys

Holiday Gift Guide For Football Fanatics
Some A Few While Buying Soccer Jerseys
Whats Into Your Football T Shirt
Sports Christmas Gifts For Teenage Boys
Nfl Replica Jerseys - Way Of Showing Support
Types Of Basketball Jerseys
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » Amerika Professional Fellows Programı Başvurusu Devam Ediyor!

Amerika Professional Fellows Programı Başvurusu Devam Ediyor!

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Moldovya’daki genç profesyonellere Amerika’daki yasama sürecini direk gözlemleme fırsatı sunuyor.

24 Nisan-2 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan programa gelen müracaatlar arasından Türkiye’den seçilecek üç kişi; Washington D.C’deki oryantasyon toplantısının hemen peşinden, Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde, eyalet düzeyindeki mahalli meclislerde, yürütme uzuvlarında, müdafaa edicilik yapan sivil toplum kuruluşları ve düşünce kuruluşlarıyla, politik reform alanında çalışmalar yapan müesseselerde Amerikalı meslektaşlarıyla birlikte çalışacak.

Program, değişik burs programlarına katılmak üzere o tarihte Amerika’da bulunan bütün bursiyerlerle beraber Washington D.C’de gerçekleşecek kapanış toplantısıyla bitecek.  Ayrı olarak programın bitiminden sonraki dönemde, katılımcıların Amerika’daki program süresince Amerikalı meslektaşlarıyla ortak geliştirecekleri projeler arasından seçilecek bir takım  projeler, Türkiye’de gerçekleşecek.

Programın Emelleri:

  • Amerika’daki yasama süreci ile ilgili genel bilgi sahibi olmak
  • Kamu siyasetlerini oluşturmada sivil toplumun rolünün ehemmiyetini ve hükümetin hesap verebilirliğini artırmak
  • Amerika’daki ve Türkiye’deki örgütler arasında ortaklıklar oluşturulmasına yardımcı olmak
  • Ortak mesele ve ihtiyaçlara yönelik olarak uygulamaya dönük analiz eder geliştirmek emeliyle ortak bir dil oluşturmak

Müracaat Kriterleri:

  • Türkiye, Rusya,Ukrayna, Belarus, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Moldovya yurttaşı olmak ve o ülkede ikamet etmek
  • Programa müracaat ettiği tarihte 25-35 yaşları arasında olmak (Geçerli yaş aralığı; 15 Kasım 1991 ile 16 Kasım 1980) Sistem online olduğundan; yaş kriterinde rastgele bir esneklik yapılmamaktadır.
  • Üniversite mezunu olmak
  • İleri derecede İngilizce konuşma ve yazma maharetine sahip olmak. Bunu üniversite öğrenimi süresince İngilizce eğitim veren üniversitelerden mezuniyetle ve/veya son iki senede alınmış TOEFL (500’ün üzerinde puan almak) veya IELTS (6 veya üzerinde puan almak) ile belgeleyebilmek. (Yazılı ön elemeyi geçen katılımcıların dil yeteneği konusunda yukarda sıralanan şartları sağlamadığı vaziyetlerde; Ankara’da fiyatsız, yalnızca bu burs programı için geçerli  bir TOEFL imtihanı yapılacaktır.) Yazılı müracaat neticesi başarılı olan adaylarla sonrasında Ankara’da mülakat yapılacaktır.
  • Türkiye’de kamu idaresi ve/veya sivil toplum alanında konuyla alakalı en az iki senelik tecrübeye ve bu alanda kariyer yapma kararlılığına sahip olmak
  • Programa başvulurduğu tarihte çalışıyor olmak

Katılımcıların konaklama ve erişim giderleri program tarafından karşılanacak ayrı olarak katılımcılara program boyunca küçük bir miktar harcırah verilecektir.  Katılımcılar program boyunca Amerikalı ailelerinin hanelerinde konuk olacaktır.

Başvuru kriterlerine uygun niteliklere sahipseniz ve programa müracaat etmek isterseniz aşağıdaki linki tıklayarak bir kullanıcı isimi ve şifre aldıktan sonra “Professional Fellows Program,Spring 2017 Application for Citizens of Turkey” linkinde yer alan yönergeleri izleyerek başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.

Başvuru için son tarih 15 Kasım 2016 saat 23.00’tür. Başvurular online sistem üzerinden gerçekleştiğinden, 15 Kasım 2016 saat 23.00’ten sonra yapılan başvurular geçerli değildir.  Başvuru  adresi:

https://ais.americancouncils.org/pfp

Programın muhtevası, başvuru kriterleri ile alakalı sualleriniz için National Democratic Institute’den Mevlüde Sahillioğlu ile iletişime geçebilirsiniz. Telefon: 0 312 447 06 12, E-posta: professionalfellowsturkey@gmail.com

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir