Professional Practice Make Mlb Players Perfect
Professional Practice Make Mlb Players Perfect

Dallas Mavericks Take Game 2 93

The 5 Most Popular Nba Jerseys Of All Time
Admired Gambling Jerseys For All
Budget Nfl Jerseys Pleasant Way For Hunting

This Colorations Regarding Nfl Jerseys Were Being Decorative
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » ALS/MNH Derneği 2017-2018 Burs Başvuruları

ALS/MNH Derneği 2017-2018 Burs Başvuruları

ALS/MNH Derneği,  başarılı ancak parasal desteğe ihtiyacı olan,  İlköğretim,  lise ve eşiti okullar, Üniversite, Akademi ve Meslek Yüksekokulu’nda okumakta olan anne veya babası ALS hastası olan talebelere eğitim bursu vermektedir.

Adaylık Koşulları:

 • T.C. Yurttaşı olmak,
 • Annesi veya babası ALS hastası olmak,
 • Parasal olanaktan yoksun olmak, malvarlığı ve gelir vaziyetine göre parasal desteğe ihtiyacı olmak
 • Muvaffakiyet Şartları: 
  a) İlköğretim, Lise ve eşiti okullarda okuyanlar için sınıf geçme veya diploma notunun 5 üzerinden en az 2,50 veya 100 üzerinden 50
  b) Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,
  Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel muvaffakiyet vasatisi 4 üzerinden en az 2 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 50) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not vasatisi uygun olduğu halde 3’den fazla başarısız dersi olanlar müracaat yapamaz)

  Not:
  1- Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, Açık Öğretim, uzaktan öğretim programında okuyanlar burslarımızdan istifade edemez.
  2- Müracaat koşullarını sağlayan her aileden bir talebeye burs verilecektir. Başvuru sayısı derneğin belirlediği sayıdan az olursa muvaffakiyet kriterleri uygulanarak en başarılı talebelerden başlayarak eksik sayı miktarı kadar talebe için ansızın fazla başvuru eden ailelerin talebelerine burs verilecektir.

  BAŞVURU :

  I-  Burslara başvuru  1 Eylül – 30 Eylül arasında yapılacaktır.
  II- ALS Burs Başvuru Formu BURADAN indirebilirsiniz.  Formu doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak ek istenilen dokümanlarla beraber derneğin Ataköy’deki merkezine  teslim edilecektir. (İstanbul dışındakiler  internetten formun çıktısını alıp doldurularak ve ek dokümanlarla birlikte derneğe  posta veya kargo ile eriştirmeleri gerekmektedir) Eksik evrak olanların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

  Adaylar, ALS derneğinin  web sayfasından temin edip bitirecekleri “BURS BAŞVURU FORMU” na;

  I- İlkokul, Lise ve eşiti okullarda okuyanlar için en son aldığı karnenin fotokopisi (veya internet çıktısı) veya diplomanın fotokopisi
  II- Yükseköğrenime  yeni  kayıt yaptıranlar;  ÖSS  Netice  Dokümanının örneğini,
  Ara sınıflarda öğrenim görenler; Öğrenim müddetince aldıkları dersleri, notları, genel not vasatisini gösteren öğretim müesseseninden onaylı not dökümü dokümanını (transkript)
  III- Tüm Öğrenciler;
  TC Kimlik nolu nüfus cüzdanının fotokopisi,
  Öğretim müesseseninden alınmış onaylı öğrenci dokümanı ile ailenin mali vaziyetini gösteren dokümanları (Aylık bordrosu, emekliler için emekli cüzdanı fotokopisi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise Sosyal Güvenlik Müesseseninden aile reisi yerine gelirsizlik dokümanı), annesi veya babasının hastalık raporunu  ilave ederek derneğe eriştirirler.

  SEÇİM:

  Burs Komisyonu müracaatçılar arasından, yukarıda izah eden adaylık koşullarına göre ALS/MNH Derneği’nden ayrılan burs sayısı kadar asil ve yedek aday seçecek. Başvuru fazla olması halinde başarı kriterleri asal alınacaktır.  Net sonuçlar ALS/MNH Derneği idare heyetince burs kazanan öğrenciler web sayfasında duyurulacaktır.

  BURSUN ÖDENMESİ:

  Burs kazandığı ilanlan adaylara, ihtiyaç duyulan dokümanları bitirdikten sonra öğretim ekim ayı başından geçerli olarak burs ödenmeye başlanır. Bir öğretim döneminde Ekim-Mayıs arası (8 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

  BURSUN KESİLMESİ:

  Burs, öğretim döneminin nihayetinde otomatik olarak kesilmektedir. Her öğretim dönemi için tekrar başvuru yapılması gerekmektedir.

  ALS/MNH DERNEĞİ BURS BAŞVURU FORMU İndirmek için Tıklayınız…

  Başvuru adresi:

  ALS MNH DERNEĞİ

  7-8. Bölüm villalar karşısı, Afet yönetim merkezi arkası 34158 ATAKÖY İSTANBUL

  Tel: (+90 212) 559 59 19, (+90 212) 559 50 55 Fax: (+90 212) 559 44 84

  Türkçe makale özgünleştirme otospin.com tarafından yapılmıştır.

  Dikkatinizi Çekebilir

  KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

  KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir