All Varieties Of Nfl Jerseys
Hawks Best Nfl Jersey
Sports Christmas Gifts For Teenage Boys
Reasons Acquire College Dog Jerseys
Cheap Nfl Jerseys Only Exist In China
A Guide Booklet To Buy Nfl Jerseys
Breastfeeding Although Cheap Jerseys Pregnant
Where To Discover A Nba And Mlb Kids Jerseys For Your Kids
Teach You The Way To Avoid Buy Bad Cycling Jerseys
Sports Party Ideas - Have A Ball This Particular Particular Party Theme
Football Jerseys As Admired Since The Overall Game Sport
Nfl Dog Jerseys Let Your Four-Legged Friend In On The Season
Does Your Kid Cheap Jerseys Have Constipation
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » ALS/MNH Derneği 2017-2018 Burs Başvuruları Başladı!

ALS/MNH Derneği 2017-2018 Burs Başvuruları Başladı!

ALS/MNH Derneği,  başarılı ancak parasal desteğe ihtiyacı olan,  İlköğretim,  lise ve eşiti okullar, Üniversite, Akademi ve Meslek Yüksekokulu’nda okumakta olan anne veya babası ALS hastası olan talebelere eğitim bursu vermektedir.

Adaylık Koşulları:

 • T.C. Yurttaşı olmak,
 • Annesi veya babası ALS hastası olmak,
 • Maddi olanaktan yoksun olmak, malvarlığı ve gelir vaziyetine göre maddi desteğe ihtiyacı olmak
 • Muvaffakiyet Şartları: 
  a) İlköğretim, Lise ve eşiti okullarda okuyanlar için sınıf geçme veya diploma notunun 5 üzerinden en az 2,50 veya 100 üzerinden 50
  b) Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,
  Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel muvaffakiyet vasatisi 4 üzerinden en az 2 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 50) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not vasatisi uygun olduğu halde 3’den fazla başarısız dersi olanlar müracaat yapamaz)

  Not:
  1- Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, Açık Öğretim, uzaktan öğretim programında okuyanlar burslarımızdan faydalanamaz.
  2- Başvuru koşullarını sağlayan her aileden bir talebeye burs verilecektir. Başvuru sayısı derneğin belirlediği sayıdan az olursa başarı kriterleri uygulanarak en başarılı talebelerden başlayarak eksik sayı miktarı kadar talebe için ansızın fazla başvuru eden ailelerin öğrencilerine burs verilecektir.

  BAŞVURU :

  I-  Burslara başvuru  1 Eylül – 30 Eylül arasında yapılacaktır.
  II- ALS Burs Başvuru Formu BURADAN indirebilirsiniz.  Formu doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak ek istenilen dokümanlarla beraber derneğin Ataköy’deki merkezine  teslim edilecektir. (İstanbul dışındakiler  internetten formun çıktısını alıp doldurularak ve ek vesikalarla beraber derneğe  posta veya kargo ile eriştirmeleri gerekmektedir) Eksik evrak olanların müracaatları dikkate alınmayacaktır.

  Adaylar, ALS derneğinin  web sayfasından temin edip bitirecekleri “BURS MÜRACAAT FORMU” na;

  I- İlkokul, Lise ve eşiti okullarda okuyanlar için en son aldığı karnenin fotokopisi (veya internet çıktısı) veya diplomanın fotokopisi
  II- Yükseköğrenime  yeni  kayıt yaptıranlar;  ÖSS  Netice  Vesikasının örneğini,
  Ara sınıflarda öğrenim görenler; Öğrenim müddetince aldıkları dersleri, notları, genel not vasatisini gösteren öğretim müesseseninden onaylı not dökümü dokümanını (transkript)
  III- Tüm Öğrenciler;
  TC Kimlik nolu nüfus cüzdanının fotokopisi,
  Öğretim müesseseninden alınmış onaylı öğrenci dokümanı ile ailenin mali vaziyetini gösteren dokümanları (Aylık bordrosu, emekliler için emekli cüzdanı fotokopisi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise Sosyal Güvenlik Müesseseninden aile reisi yerine gelirsizlik dokümanı), annesi veya babasının hastalık raporunu  ilave ederek derneğe eriştirirler.

  SEÇİM:

  Burs Komisyonu müracaatçılar arasından, yukarıda izah eden adaylık koşullarına göre ALS/MNH Derneği’nden ayrılan burs sayısı kadar asil ve yedek aday seçecek. Müracaat fazla olması halinde muvaffakiyet kriterleri asal alınacaktır.  Net sonuçlar ALS/MNH Derneği idare heyetince burs kazanan talebeler web sayfasında duyurulacaktır.

  BURSUN ÖDENMESİ:

  Burs kazandığı ilanlan adaylara, ihtiyaç duyulan vesikaları bitirdikten sonra öğretim ekim ayı başından geçerli olarak burs ödenmeye başlanır. Bir öğretim döneminde Ekim-Mayıs arası (8 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

  BURSUN KESİLMESİ:

  Burs, öğretim döneminin nihayetinde otomatik olarak kesilmektedir. Her öğretim dönemi için tekrar başvuru yapılması gerekmektedir.

  ALS/MNH DERNEĞİ BURS BAŞVURU FORMU İndirmek için Tıklayınız…

  Başvuru adresi:

  ALS MNH DERNEĞİ

  7-8. Bölüm villalar karşısı, Afet yönetim merkezi arkası 34158 ATAKÖY İSTANBUL

  Tel: (+90 212) 559 59 19, (+90 212) 559 50 55 Fax: (+90 212) 559 44 84

  Türkçe makale özgünleştirme e-burs.net tarafından yapılmıştır.

  Dikkatinizi Çekebilir

  KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

  KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir