Useful Tips Help Shipped To You The Football Betting
Find Cheap Nhl Jerseys Online
Great Fashion Statements Nfl Jerseys
Collecting Football Shirts
Father s Day Gift Concepts For The Sports Fanatic
Be A Genuine Fan And Pick Getting Nike Nfl Jersey
Wholesale Jerseys China Completes The Demand Of Jersey Lover
Rss Feeds Feed Your World Wide Web Web Site Affordable Nfl Jerseys With Clean

Hockey A Game Deserves Your Effort
Wayne Gretzky Hockey Jerseys Are Provided By All His Former Teams

The Best Benefit Of Every Nhl Months Are The New 3Rd Jerseys
Nba Jerseys Are Brought About Fashion As Being A Result Of Women
10 Things Every Amateur Football Team Will Need
Baseball Players Need Infield Grounder Exercises
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » 2017-2018 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları

2017-2018 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları

2017-2018 öğretim seneninde Talebe Seçme ve Yerleştirme İmtihanı’na girerek ilk kez bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan talebeler ile hali hazırda bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel beceri, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) talebelerinin burs/kredi müracaatları 16 – 24 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Ülke dışında öğrenim gören Türk yurttaşları da burs/kredi müracaatında bulunabiliyor.

Son gün 24 Ekim 

16 Ekim – 24 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden alınacak müracaatlarda, talebelerin öğrenim bilgilerini kontrol etmeleri ve müracaatı doğru bir şekilde bitirmeleri gerekiyor.

KYK’nın burs/kredi hizmetinden faydalanmak isteyen talebelerin 24 Ekim Salı günü saat 23.59’a kadar müracaatını bitirmesi gerekiyor. Müracaatında farklık yapmak isteyen talebeler de aynı tarihler arasında bilgilerini aktüelleyebilecek.

Müracaat esnasında talebelerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve eğitim vaziyetine ait bilgiler, KYK tarafından kamu müesseseleri aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme neticeninde bütçe vaziyetine göre belirlenen sayıda talebeye burs verilecek. Vaziyeti mevzuata uygun olan tüm talebeler de öğrenim kredisi alabilecek.

Öğrenim bilgileri kesinlikle kontrol edilmeli

Burs/kredi müracaatları e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerine göre alınacağı için talebelerin e-Devlet’teki bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması ehemmiyet taşıyor. Talebelerin müracaat sırasında rastgele bir mesele yaşamaması için evvela e-Devlet’e girerek okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan talebelerin üniversitenin talebe işleriyle müzakereleri gerekiyor. Hatalı veyahut eksik öğrenim bilgisiyle burs/kredi müracaatı yapan talebelerin müracaatları geçersiz sayılacak.

Öncelik vesikaları vaktinde teslim edilmeli

Şehit/gazi çocukları (şehit bekar ise bekar kardeşi/gazi bekar ise kendisi), anne ve babası (her ikisi de) vefat edenler, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan sıhhat heyeti raporu ile %40 ve üzerinde özürlü olanlar, lise ve eşiti öğrenimlerini Aile ve Sosyal Siyasetler Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak bitirenler, Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar ve ulusal sporcular alakalı vesikaları ibraz ettiği takdirde
KYK bursundan öncelikli olarak yararlanıyor.

Müracaat sırasında öncelik vaziyeti olduğunu beyan eden talebelerin alakalı vesika ile vaziyetini anlatan arzuhali Söğütözü Semti 2176. Sokak No: 25 Çankaya /Ankara adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına 5 Kasım 2017 tarihine kadar elden veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekiyor.

Başvuru sırasında yaşanabilecek sorunlarla alakalı KYK’nın Müessesesel İletişim Merkezi 444 1961 ya da resmi Twitter destek hesabı KYK_DESTEK, haftanın yedi günü 24 saat hizmet veriyor.

Türkçe makale özgünleştirme otospin.com tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir