Football House Party Ideas -Sure To Develop A Touchdown With Your Guests

Stock Through Discount Nfl Jerseys Before Next Season
Mlb Dog Clothes For Your Ultimate Sports Fan
Sports Party Ideas - Have A Ball This Kind Of Party Theme
Complaint About Football Jerseys
Nfl Gifts - A Suitable Gifting Idea For Nfl Fans
Enjoy Football On Thanksgiving Day With Satellite Tv
Where Find Out Personalized Ncaa Football Jerseys
Big Weekend For Many Texas A M Sports
Professional Practice Make Mlb Players Perfect
Güncel Burs Haberleri
Anasayfa » Aktif Burslar » 2017-2018 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı!

2017-2018 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı!

2017-2018 öğretim seneninde Talebe Seçme ve Yerleştirme İmtihanı’na girerek ilk kez bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan talebeler ile hali hazırda bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel beceri, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) talebelerinin burs/kredi müracaatları 16 – 24 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Ülke dışında öğrenim gören Türk yurttaşları da burs/kredi müracaatında bulunabiliyor.

Son gün 24 Ekim 

16 Ekim – 24 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden alınacak müracaatlarda, talebelerin öğrenim bilgilerini kontrol etmeleri ve müracaatı doğru bir şekilde bitirmeleri gerekiyor.

KYK’nın burs/kredi hizmetinden faydalanmak isteyen talebelerin 24 Ekim Salı günü saat 23.59’a kadar müracaatını bitirmesi gerekiyor. Müracaatında farklık yapmak isteyen talebeler de aynı tarihler arasında bilgilerini aktüelleyebilecek.

Müracaat esnasında talebelerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve eğitim vaziyetine ait bilgiler, KYK tarafından kamu müesseseleri aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme neticeninde bütçe vaziyetine göre belirlenen sayıda talebeye burs verilecek. Vaziyeti mevzuata uygun olan tüm talebeler de öğrenim kredisi alabilecek.

Öğrenim bilgileri kesinlikle kontrol edilmeli

Burs/kredi müracaatları e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerine göre alınacağı için talebelerin e-Devlet’teki bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması ehemmiyet taşıyor. Talebelerin müracaat sırasında rastgele bir mesele yaşamaması için ilk olarak e-Devlet’e girerek okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan talebelerin üniversitenin talebe işleriyle müzakereleri gerekiyor. Hatalı veyahut eksik öğrenim bilgisiyle burs/kredi başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacak.

Öncelik vesikaları vaktinde teslim edilmeli

Şehit/gazi çocukları (şehit bekar ise bekar kardeşi/gazi bekar ise kendisi), anne ve babası (her ikisi de) vefat edenler, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan sıhhat heyeti raporu ile %40 ve üzerinde özürlü olanlar, lise ve eşiti öğrenimlerini Aile ve Sosyal Siyasetler Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak bitirenler, Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar ve ulusal sporcular alakalı dokümanları ibraz ettiği takdirde
KYK bursundan öncelikli olarak yararlanıyor.

Başvuru sırasında öncelik vaziyeti olduğunu beyan eden öğrencilerin alakalı doküman ile vaziyetini anlatan arzuhali Söğütözü Semti 2176. Sokak No: 25 Çankaya /Ankara adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına 5 Kasım 2017 tarihine kadar elden veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekiyor.

Başvuru sırasında yaşanabilecek sorunlarla alakalı KYK’nın Müessesesel İletişim Merkezi 444 1961 ya da resmi Twitter destek hesabı KYK_DESTEK, haftanın yedi günü 24 saat hizmet veriyor.

Türkçe makale özgünleştirme otospin.com tarafından yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

KYK öğrencilere toplu ödeme yapacak mı?

KYK burs/kredisi alma isteyen talebelerin en sık sorduğu suallerden bir tanesi. Ekim ayının ilk haftası müracaatları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir