Nasıl Burs Bulurum ?

Arkadaşlar daha önce değinmem gereken ama değinemediğim çok önemli bir konu üzerinde yazıyorum. Nasıl burs ayarlayabilirim?

Şimdi arkadaşlar burs bulabilmek için öncelikle yapmanız gereken şey, şehrinizde varsa büyük holdinglerin, işadamlarının kapısını çalmak olacaktır. Sonuç alamadınız diyelim, bir sonraki yöntem ticaret odalarının kapısını çalmalısınız. Genelde her ilin ticaret odası burs vermektedir. Daha sonra hazır burs aramaya çıkmışken belediyenize bir bakmalısınız, genelde belediyeler de burs verir. O da olmadı ilinizdeki vakıfları, dernekleri tek tek gezerseniz size burs verecek birini mutlaka bulmuş olursunuz.
Yazının tamamını okuyun »

Burs, Öğrenim ve/veya Katkı Kredisi Almak için Müracaatta Bulunacak Öğrencilerin Neler Yapması Gerekiyor?

Burs, Öğrenim ve/veya Katkı Kredisi Almak için Müracaatta Bulunacak Öğrencilerin Neler Yapması Gerekiyor?

Üniversiteye ilk defa kayıt yaptıran öğrencilerin burs, öğrenim ve katkı kredisi müracaatları ÖSYM sonuçları açıklandıktan sonra ÖSYM web sonuç sayfasından,  Ara sınıf, ön kayıt, özel yetenek, Master-doktora öğrencilerinin müracaatları ise internet ortamında interaktif olarak www.kyk.gov.tr web adresinden kabul edilmektedir.

Burs, kredi müracaatında bulunan öğrencilerden sadece öncelik belgesi, anne, baba meslek belgesi istenilmektedir. Diğer beyan edilen bilgilere dair belgeler alınmamakta ancak, kontrolleri ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından web ortamında veya manyetik ortamlarda yapılmaktadır. İstenilen belgeler öğretim kurumlarında ve Kurumun www.kyk.gov.tr adresinde ilan edilmekte, Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin ise adreslerine duyuru yapılmaktadır. Yazının tamamını okuyun »

TOPlist